Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTARİFE DEĞİL PROJE BEKLİYORUZ!

TARİFE DEĞİL PROJE BEKLİYORUZ!

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşık 1 ay kadar süre kaldı. Fakat adaylar nedense projelerini bu zamana kadar saklamayı tercih ediyor.

Özelliklede Büyükşehir adayları…

1059 projem var diyerek seçime jet hızıyla giriş yapan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mestan Özcan’ın  5 tane projesini sayacak biri var mı desem gık mık seslerini duyuyor gibiyim.

Aklınıza hemen su fiyatları geldi değil mi? Mestan Özcan geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, ‘Tekirdağ’da su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz’ dedi.

Bununla ilgili AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Adayı Mehmet Özhaseki çok güzel cevap vermiş.

Ankara’da CHP’nin adayı Mansur Yavaş’ta Ankara’da su fiyatları yüzde 50 indireceğim açıklamasına Özhaseki, “Su faturalarını indireceğim demek proje değil tarifedir. Tarife ile projeyi birbiriyle karıştıran adayla karşı karşıyayım. Mansur Yavaş’ın açıklayacak projesi yok” diye cevap verdi.

Eee! Bu sözleri Tekirdağ’a yorumlarsak hala AK Parti’nin Büyükşehir’de projelerini öğrenemedik. Halk, tarife değil, proje bekliyor sayın Mestan Özcan.

Çünkü sandıkta iki kaşına gözüne bakarak oy vermez Tekirdağ halkı.

Özcanların köftesi güzel diye de oy vermezler.

Neyi bekliyorsunuz anlamıyoruz.

Projelerimiz çalınır diye korkuyorsanız, çalan olursa ‘Proje Hırsızları’ diye başlıkta atmasını biliriz.

Diyorsunuz; Tekirdağ’ın çocuklarını kendi çocuklarım gibi görüyorum. Hak ettiği yönetimi görmüyor Tekirdağ diyorsunuz. Bizde soruyoruz; Bu çocuklar için ne yapacaksınız? Engelli vatandaşlara ne vaat veriyorsunuz? Aç, sokakta kalan insanlara ne gibi hizmetler götüreceksiniz? Bilim, kültür, spor adına ne projeleriniz var? Tekirdağ’da sosyal konularda ne yapacaksınız? Ölen turizmi nasıl canlandıracaksınız? Tekirdağ ismini nasıl marka yapmayı planlıyorsunuz? Bize bunlarla gelin.

Vaatlerin en basiti; “Su fiyatlarını yarı fiyatına indireceğim” demektir, “Yol yapacağım” demektir.

ERTAN GENCE

SAYGILARIMLA…

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR