Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMSÜLEYMANPAŞA'DA DEĞİŞİM BAŞLADI

SÜLEYMANPAŞA’DA DEĞİŞİM BAŞLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, Süleymanpaşa’nın hem otopark ihtiyacını büyük oranda karşılayacak hem de meydan düzenlemesi ile vatandaşlara modern bir kent meydanı sunacak olan Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlenmesi’nin açılış töreni gerçekleşti.

“OTOPARKIMIZ İLÇE MERKEZİNDEKİ OTOPARK İHTİYACINI KARŞILAYACAKTIR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bugün itibariyle Süleymanpaşa ilçemiz otopark ihtiyacını karşılayacak Katlı Yeraltı Otoparkı ile modern ve estetik bir meydana kavuştu. Göreve geldikten sonra Süleymanpaşa ilçemize, büyük dünya kentlerinde olduğu gibi modern ve estetik bir meydan kazandırmak amacıyla gerekli çalışmaları yapmaya başladık. Depreme dayanıksız olan ve kullanım ömrünü dolduran Eski Hizmet Binamızın yıkımını gerçekleştirdik. Binanın civarındaki ağaçları iş makineleriyle 19. Fırka Anıtının bulunduğu park alanına naklettik. Sonrasında hafriyat çalışmaları yapıldı ve Katlı Yeraltı Otoparkımız inşa edildi. En nihayetinde peyzaj mimarisinin güzel bir örneği olan çevre düzenleme çalışması gerçekleştirildi. Toplam üç kattan oluşan, 7.408 metrekare, 220 araç kapasiteli Katlı Yeraltı Otoparkımız ilçe merkezindeki otopark ihtiyacını karşılayacaktır. Bununla beraber halkımız, kent kimliğiyle uyumlu, kültür varlıklarının daha fazla ön plana çıkarıldığı, modern ve estetik bir meydana kavuştu.” dedi.

“TEKİRDAĞ’DAKİ BÜYÜK DEĞİŞİMİN ÖNEMLİ BİR AŞAMASINA TANIKLIK EDİYORUZ”

Başkan Kadir Albayrak ayrıca böyle bir hizmeti gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını da belirterek, “Süleymanpaşa Meydan Düzenleme Projemiz bununla sınırlı değil. Geçtiğimiz yıllarda Bedesten civarında başlattığımız çevre düzenleme çalışmalarımız, Süleymanpaşa Katlı Yeraltı ve Meydan Düzenleme Projemizin tamamlanmasıyla büyük bir ilerleme kat etmiş oldu. Buna ek olarak Süleymanpaşa Merdiven Park projemizde devam ediyor. Şu an bulunduğumuz Meydan ve sahil arasında bulunan merdivenleri, Merdiven Park Projemiz kapsamında yine modern bir mimari anlayışıyla yeniden düzenliyoruz. Bu projemiz de tamamlandığında gerek Tekirdağlılar, gerek kentimize şehir dışından gelen vatandaşlarımız kültür varlıkları ile modern mimari unsurlarının uyumlu bir bütün oluşturduğu bir alanda sosyalleşme ve keyifli bir ortamda vakit geçirme imkânı bulacak. Önümüzdeki süreçte Süleymanpaşa Meydanını daha da büyüteceğiz ve tüm bu çalışmaların sonucunda kentimizin çehresi değişmiş olacak. Bugün burada Tekirdağ’daki büyük değişimin önemli bir aşamasına hep beraber tanıklık ediyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesinin hayırlı olmasını diliyor, çalışmalarımızda emeği geçen herkese ve özellikle de en büyük destekçimiz olan siz değerli halkımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Süleymanpaşa ilçesi Hükümet Caddesi’nde gerçekleşen törene Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İlçe Belediye Başkanları, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz,  Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlenmesi’nin açılış töreni, yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile son buldu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR