Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelSON DAKİKA! ADEM DALGIÇ'I DESTEKLEMİYORUZ!

SON DAKİKA! ADEM DALGIÇ’I DESTEKLEMİYORUZ!

Tekirdağ eski Belediye Başkanı Adem Dalgıç, İYİ Parti dışardan destekli bağımsız Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı olacağını açıklamasının ardından İYİ Parti teşkilatından şok bir açıklama geldi.

İYİ Parti’nin kendisini desteklediğini söyleyen Bağımsız Aday Adem Dalgıç, şu sözleri söyledi; “Dün öğle saatlerinde İYİ Partili arkadaşlar beni arayarak görüşmek istediğini belirtti. Süleymanpaşa’da İYİ Parti ile CHP arasında ittifak anlaşması sağlanamamış. Bu yüzden İYİ Partili arkadaşlar mecliste liste çıkartacaklarını söyledi. Ben de eğer destek verilirse aday olacağımı söyledim. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, İl Başkanı ve yönetimden arkadaşlarla birlikte oturduk bir araya geldik. Ben bağımsız aday olarak seçime gireceğim. Gece geç saatlere kadar da İYİ Partili arkadaşlarla meclisin nasıl olması gerektiğini, meclise hangi isimler gelirse daha fazla oy alabileceğimizi kararlaştırdık. Meclis listesi son şeklini almadı. Mutabakat sağlandı. Üç aşağı beş yukarı meclis şekillendi. Bugün son şekli verilerek meclis listesi seçim kuruluna teslim edilecek” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, “Biz Adem Dalgıç’ı desteklemiyoruz” derken, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya’da İYİ Parti’nin Süleymanpaşa adayı Adem Dalgıç değildir” diye konuşması akıllarda soru işareti bıraktı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR