Pazar, Haziran 16, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelRECEP NİŞANCI GÜVEN TAZELEDİ

RECEP NİŞANCI GÜVEN TAZELEDİ

10 No’lu Kumbağ Barbaros Minibüs Tayışıcılar Kooparatifinin 2018 yılı Mali Kongresi Tekirdağ Ticaret Sanayi Odasında gerçekleşti.

10’Nolu Kumbağ Barbaros Taşıyıcılar Kooperatifinin Mali Genel Kurulunda Başkan Recep Nişancı ibra edildi.

“MİNİBÜS YAKARIZ DÖNEMİ BİTTİ”

Mali kongrede konuşma yapan Başkan Recep Nişancı, “Artık çağ değişti. Tekirdağ Büyükşehir oldu.  Taşımacı esnafı zor günler geçiriyor. Fakat hükümetimizin ve belediyemizin bizlere destekleri oluyor. 5 yaş şartı 7 yaşa çıkartıldı. Bu sayede daha uygun fiyata araçlarını alabilecek esnafımız. Özürlü rampalı araç zorunluluğu 2 yıl daha ertelendi.  Küçük esnafa hükümetimizin çıkardığı yasayla yüzde 18 KDV yüzde 1 buçuk KDV düştü. Bizim için iyi karar. Bunun için teşekkür ediyoruz. 1 yıl içerisinde kartlar Tekirdağ’dan kaldırılacak. Bizim bu sistemlere ayak uydurmamız lazım. Bize bir şey olmaz. Gider minibüsü yakarız, yol keseriz ile olmaz” dedi.

“TAŞIMA SİSTEMİ TAMAMEN DEĞİŞECEK”

Daha kaliteli bir taşıma sistemi için çalışma yapılması gerektiğini belirten Recep Nişancı, “Bir yıl içerisinde Tekirdağ’da çok şey değişecek. Yeni bir ihale yapılacak. Barbaros Kumbağ beldeydi önceki ihalede. Şimdi bir çok yer mahalle oldu. Belediye buralara hizmet götürmek zorunda. Taşıma sistemi tamamen değişecek. Bizi çok ilgilendiren durum otogar. Otogar Muratlı Caddesine gittiği zaman eğer biz Otogara taşıma yapamazsak tatil bölgesi olan Kumbağ’a gelecek yolcular nasıl gidecek? Taşımamız yüzde 50 düşer. Çağa ayak uydurmamız lazım. Araçlarımızı değiştirip daha kaliteli taşıma yapmamız lazım. Bize bir şey olmaz diye bir yok. Kadir Albayrak biz esnafın karşından durmam diyor. Ama bizimde iğneyi kendimize batırmamız lazım” diye konuştu.

Başkan Recep Nişancı’nın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuşmasını yaparken Başkan Albayrak konuşmasında minibüsçü ve otobüsçü esnafına her zaman desteklerini vereceklerini belirtti.

CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, Süleymanpaşa AK Parti Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, MHP İlçe Başkanı Kürşat Sungur, AK Parti İlçe Başkanı Sezayi Çetin, AK PARTİ eski İl Başkanları Ahmet Akçay ve Soner Çizen, TETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Küçükmidil, Kooperatif Başkanları Rahmi Sezen ,Bedri Güler, Canip Demir, Osman Peksoy’a ve kooparatifin üyeleri katıldı.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR