Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM"KADİR AĞABEY İLE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ"

“KADİR AĞABEY İLE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kendisine destek verdiği için bıçaklandığı iddia edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın manevi kızı Göknur Damat’ı ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

DEMOKRASİ ARIZASI ÇIKARDILAR

Ekrem İmamoğlu olayı duyar duymaz Göknur Damat’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. İmamoğlu ziyarette gündeme dair açıklamada bulunarak  AK Parti’yi sert eleştirdi. “Türkiye’de demokrasi arızasını çıkardılar, Allah’ın izniyle 23 Haziran’da milletimizin aracılığıyla tedavi edeceğiz. İlk gece 3 bin oyla kazandım diyen kendisiydi onu da tedavi ettim. Allah’ın izniyle bunları da tedavi edeceğiz.” diye konuştu.

“GÜVENLİK TEDBİRLERİMİZ ARTIYOR”

“Ben Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaptım. Bana danışmanlık yapan bir arkadaşımın THY ile olan sözleşmesini neden iptal ediyorsunuz? Bu Ekrem meselesi değil, bu Göknur meselesi değil. Bu memleket meselesi. ‘Çaldılar’ kelimesini nasıl kullanırsınız. Ben sizin seviyenize inmeyeceğim oturup aynaya bakın. Her şey güzel olacak sloganımıza karşılık onlarda Daha da güzel olacak demişler. İyi vesileler iyidir, ‘güzel’ kelimesini kullansınlar. Bunu 15 yaşındaki bir çocuk buluyor. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Güvenlik tedbirlerimiz her geçen gün artıyor çünkü çevremizdeki insanlar her geçen gün artıyor. Sabah kalktığımda düşünüyorum, ben bunun altından nasıl kalkacağım. Benim güvenliğim topluma emanettir. Elbette emniyet güçlerimiz elinden geleni yapıyor” dedi.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Ekrem İmamoğlu, sanatçıları hedef alan Erdoğan’ın sözlerine de tepki göstererek, “Sanatçı destek oluyor. Her şey çok güzel olacak diyor. Bunun dalkavuklukla ne alakası var. Şimdi eski sayfalarımı çevirelim. Bu olmaz. Çok yazık. Siyaset adına koca koca insanlar kötü laflar söylememeli. Bakın Türkiye demokrasi sorunu yaşanıyor. Kazanılmış bir seçim başka bir boyuta taşındı. Sanatçılar dünden daha cesur olacak. Kimse kimsenin sesini kısamaz, sanatçıları tehdit ederek” diye konuştu.

“KADİR AĞABEY İLE GÜZEL İŞLERİMİZ OLACAK”

Tekirdağ ile ilgili düşüncelerini söyleyen Ekrem İmamoğlu, “Tekirdağ bizim komşumuz. Kadir ağabeyi beğenerek  takip ediyoruz. Bizim ülkemizin her noktasıyla ilişkimiz olacağı gibi, hemen yanımızdaki Tekirdağ ile çok sıkı birlikteliğimiz olacaktır. İnşallah Kadir ağabey ile güzel işlerimiz olacaktır” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR