Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMHESAPLAR KADİR ALBAYRAK'TAN (ERTAN GENCE KÖŞE YAZISI)

HESAPLAR KADİR ALBAYRAK’TAN (ERTAN GENCE KÖŞE YAZISI)

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve geçtiğimiz günlerde YSK tarafından mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu’na CHP’li belediyelerden destek geliyor.

İlgi gören bir kampanya başlattı CHP’li belediyeler.

Bodrum, Çeşme gibi belediyeler turizmi ön plana çıkartarak “İstanbullular 23 Haziran’da Bodrum, Çeşme’ye gelmeyin soğuk rüzgarlar fırtınalar kopacak burada” diye paylaşım yaptılar.

Trakya’da Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “23 Haziran’da Edirne ciğerci dükkanlar kapalı gelmeyin. 24 Haziran’da bendensiniz” dedi.

Bunları okurken acaba bizim CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ne paylaşacak diye merak ettim.

Turizmi mi ön plana çıkaracak, Tekirdağ Köftesini mi, Hayrabolu tatlısını mı, Tekirdağ rakı balığını mı, sanayiyi mi, tarım mı diye merak etmeye başladım. Çünkü Belediye Başkanları, yaşadıkları ille özdeşleşen kavramları yazıyordular.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak sabah saatlerinde beklenen paylaşımı gerçekleştirdi ve “23 Haziran’da Tekirdağ’a gelmeyin. Bereketli topraklarda hasat var” diyerek tarım ili olduğumuzu kamuoyuna duyurdu.

Bence Kadir Albayrak’ta kararsız kaldı ve Haziran ayında ne var diye düşündü ve hasat zamanı var diyerek yazdı. Yoksa eminim köftemizi, tatlımızı, mavi bayraklı sahillerimizle beraber turizmi ön plana çıkarmak isterdi.

Neyse İstanbullular 23 Haziran’da Tekirdağ’a gelmeyin Bereketli topraklarımızda hasat var. Ama 24 Haziran’da gelin. Öğlen mavi bayraklı sahilimizde denizin keyfini çıkartın. Ardından Tekirdağ köftesi yanında Hayrabolu tatlısı yeyin; akşam da bir güzel Tekirdağ rakısı ile balık keyfi yapın.

Hesaplar Kadir Albayrak’tan…

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR