Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelBÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIMDAN ZARAR ETTİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIMDAN ZARAR ETTİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı TEKPARK A.Ş’ye bağlı belediye otobüsleri zarar ettiği gerekçesiyle otobüslerini bazı mahallelerden geri çekme kararı aldı.

OTOBÜSLERİ GERİ ÇEKME KARARI ALINIYOR!

Tekirdağ’ın 11 ilçesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ulaşım sektöründe hizmet veriyordu. Fakat bazı mahallelerde yolcu kapasitesinin az olmasından dolayı belediye otobüsleri zarar ettiği belirtildi. Büyükşehir yetkilileri yaptıkları toplantı sonrası Tekirdağ’ın 11 ilçesinde bazı mahallelerde otobüslerini geri çekme kararı aldı. Büyükşehir Süleymanpaşa’da ise 1 yıldır hizmet verdiği Kumbağ mahallesinden de otobüslerini geri çekti.

“YENİDEN DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tekirdağ’ın bazı mahallelerinde çok az sayıda vatandaş bindiği için yeniden bir düzenleme yapacağız. Aynı şekilde Çerkezköy ilçesinde de var. Beklediğimiz yolcu kapasitesinin çok az altında kaldı. Binenlerin çoğu da 65 yaş üstü vatandaşlar. Yeniden değerlendireceğiz.  Yolcu kapasitesine göre tekrar karar vereceğiz” dedi.

MİNİBÜSÇÜLER İNDİRİME GİTTİ

10 No’lu Kumbağ Barbaros Minibüs Tayışıcılar Kooparatifi ise geçtiğimiz günlerde aldığı karar ile 65 yaş üstü vatandaşlarımızı öğrenci fiyatı üzerinden taşıma yapacak. Başkan Recep Nişancı yaptığı açıklamada, “65 yaş üstü vatandaşlarımız minibüslerimizi tercih ederek öğrenci fiyatına binebilir. Bu uygulamadan faydalanmak için hiçbir şey yapmalarına gerek yok. 65 yaş kartını şoföre göstermesi yeterli. Önümüz yaz. Vatandaşlar denize gitmek, gezmek isteyebilir. Rahat ulaşım sağlaması için bu uygulamayı yaptık” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR