Pazar, Haziran 16, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelDÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLANDI

DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLANDI

HABER: ERTAN GENCE

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında Tekirdağ tarihi valilik binası önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma törenine düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Süleymanpaşa Ziraat Odası, Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlığı, Tekirdağ Damızlık  Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği, Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği, Tekirdağ Süleymanpa Süt Üreticileri Birliği, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Ziraat Mühendisleri Odası Tekirdağ Şubesi, Önder Çiftçi Projesi, 210 sayılı Tekirdağ Yağlı Toh. Kooparatifi çelenklerini Atatürk anıtına sundu.

“ÜLKE EKONOMİSİNİN KALKINMASINDA ÇİFTÇİNİN EMEĞİ BÜYÜKTÜR”

Çelenk sunma töreninin ardından Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı günün anısına konuşmasını yaptı. İmdat Saygı, “Şahsım ve yönetim kurulum adına bütün çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum. Bilindiği gibi tarım sektörü ülkelerin gıda güvenliği, kırsal kalkınma, istihdam, milli gelire katkı, ihracat ve çevre koruma gibi dünyanın her ülkesinde stratejik bir öneme sahiptir. Çok şükür ki bu yıl bölgemizde üretilen buğday ve kanola ürünlerinin odamız tarım danışmanlarının köylerimizde yapmış oldukları tarla kontrollerinde gelişimlerinin iyi olduğu görülmektedir. Umudumuz hasat dönemine geçene kadar bu seyrin böyle devam etmesi ve üreticilerimiz en azından verim olarak emeğinin karşılığını almasıdır. Bu vesile ile ülke ekonomisinin kalkınmasında büyük emekleri olan bütün çiftçi örgütlerinin ve tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum. Ürünlerinin bol ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR