Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelBU PROJEYLE HERKES KAZANACAK

BU PROJEYLE HERKES KAZANACAK

Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarları Odası Başkanı Münür Kılıç, Süleymanpaşa Sanayi Sitesi projesiyle esnafın derdinin biteceğini söyledi

 “DAĞINIK ESNAF TOPLANACAK”

Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarları Odası Başkanı Münür Kılıç, “Yaklaşık 400 esnafın faydalanacağı bir Süleymanpaşa Sanayi Sitesi projemiz var. Bu projeye Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’de sahip çıkıyor. Tekirdağ’da esnaf dağınık bir şekilde çalışmaya ve üretim yapmaya çalışıyor. Bodrum katlarında esnafımıza yakışmayan yerlerde çalışıyorlar. Şuanda esnafımız Süleymanpaşa’nın çeşitli mahallelerde dağınık bir vaziyette iş yapıyor. İnşallah hayata geçerse bu Süleymanpaşa Sanayi Sitesi projesiyle mahalle aralarında bulunan esnaflarımız bir araya gelerek daha rahat ve verimli bir çalışma ortamı elde edeceklerdir” diye konuştu.

“HİBE EDİLMESİNİ İSTEMİYORUZ”

Başkan Münür Kılıç “Esnafa iş yaptırmak isteyen halkımızda bu sanayi bölgesine giderek daha rahat işlerini yaptırabilecekler. Biz yapacağımız bu projede hiç kimseden alan için hibe istemiyoruz. Haktır bu. Alan için yaklaşık 500 metre kare dükkanlar olacak. Esnaf burası için parasını verecek alanı alacak. Biz yine söylüyorum hibe istemiyoruz. Hakkı neyse bu esnaf verecek. Bu proje gerçekleşirse hem Süleymanpaşa halkı hem de esnaf kazanacak. Valimiz, Kaymakamımız, Belediye Başkanlarımız herkese bu projeyi anlattık. İnşallah olacak” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR