Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelALBAYRAK TARİH VERDİ

ALBAYRAK TARİH VERDİ

HABER: ERTAN GENCE

Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Trakya’nın en büyük Meydan Düzenlemesi Projesi kapsamında yürütülen inşaat çalışmaları kesintisiz bir şekilde devam ediyor.

ÇARŞI YENİDEN HAYAT BULACAK

7.408 metrekare inşaat alanına sahip, 200 araç kapasiteli 2 bodrum ve 1 zemin olmak üzere toplam 3 kattan oluşan otoparkta, oto yıkama ofisi, teknik birimler ve mescit bulunacak. Ayrıca otopark içerisinde mekanik havalandırma sistemi kurulacak. Süleymanpaşa Meydan ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nin ikinci aşamasını kapsayan peyzaj çalışmaları, Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Yeraltı Otoparkı’nın inşaat çalışmaları tamamlandıktan sonra başlatılacak. İlçe merkezine estetik bir görünüm kazandıracak olan meydanda fıskiyeli havuz, kent mobilyaları, oturma yerleri, yeşillendirilmiş alanlar olacak ve dekoratif aydınlatma direklerinin kurulumu yapılacak.

SAHİLE İNEN MERDİVENLER YENİLENİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “1 Temmuz 2019 tarihinde yer altı otoparkımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Projemiz tamamlandığında hem ilçe merkezinde otopark ihtiyacını karşılamış olacağız, hem de Süleymanpaşa’ya modern bir meydan kazandıracağız. Hiçbir sorun yok. Sahile inen merdivenleri de ihale ettim. Engellilerinde rahatça çıkıp inebileceği merdivenler yapılacak. Tekirdağ’a yakışan bir yer olacak. Telekom yeni binasını yapana kadar duracak. Eski Şoförler Odası binası 1 Haziran’dan itibaren yıkılacak. O zaman Trakya’nın en büyük meydanı ortaya çıkacak” dedi.

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR