Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMKİRAZ FESTİVALİ COŞKUYLA BAŞLADI

KİRAZ FESTİVALİ COŞKUYLA BAŞLADI

Tekirdağ’da her yıl düzenlenen Uluslararası kiraz festivalinin 55. düzenlenen kortejle görkemli başladı. Festival Kapsamında düzenlenen kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Festivalde cadde boyunca yoğun kalabalıklar oluştu. Yürüyüşe çiftçiler traktörleri ile yerden destek verirken, Türk Hava Kurumunun paramotor paraşütçüleri de yürüyüşe havadan destek verdi. Kortejde bulunan Gencer Savaş bandosunun çaldığı oyun havalarına Tekirdağ Ak Parti milletvekili, Süleymanpaşa belediye başkanı Cüneyt Yüksel ve meclis üyeleri oyanayarak eşlik ettiler.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 55’incisi düzenlenen Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kortej yürüyüş düzenlendi. Köprübaşı mevkiinde başlayan yürüyüşe yol kenarına dizilen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yürüyüş boyunca açılan Türk bayrakları ve akrobasi ekiplerinin gösterileri Süleymanpaşa sokaklarında renkli görüntülere sahne oldu. Yürüyüşe çiftçiler traktörleri ile katılarak destek verirken, Türk Hava Kurumunun paramotor paraşütçüleri de yürüyüşe havadan destek verdi.

Köprübaşı mevkinden başlayan yürüyüş, Tekirdağ Valiliği önünde sona erdi. Daha sonra Valilik önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunulması ve festival ateşinin yakılması ile devam etti. Çelenk sunma töreni sırasında konuşan Süleymanpaşa belediye başkanı, Cüneyt Yüksel, “55. Kiraz Festivalimizin açılış törenine hoş geldiniz. Biliyorsunuz 2 aylık süreçte göreve geleli, bu iki aylık süreç içerisinde kiraz festivali ile ilgili yoğun çalışmalar içerisine girdik. Kendi örf ve adetlerimizi yaşatabileceğimiz, kendi geleneklerimizi tekrardan canlandırabileceğimiz güzel bir kiraz festivali organize etmek istedik. Bu doğrultuda Süleymanpaşa’daki arkadaşlarımızla birlikte güzel çalışmalar yaptık. Çok şükür buraya kadar kazasız belasız geldik. İnşallah Pazar akşamına kadar coşkuyla kutlanan güzel bir festival olsun” dedi.

Başkan Yüksel’in konuşmalarının ardından yürüyüşe eşlik eden AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Başkan Yüksel tarafından 55. Kiraz Festivalinin meşalesi yakılarak güvecinler havaya salındı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR