Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelZEHİR TACİRLERİ ECZACILARA DADANDI

ZEHİR TACİRLERİ ECZACILARA DADANDI

Tekirdağ’da eczacıların sorunlarıyla ilgili Tekirdağ Şafak Gazetesi’ne açıklama yapan Eczacılar Odası Başkanı Tolga Çetinkaya, uyuşturucu etkisi yapan ilaçların piyasada suiistimal edildiğini belirtti.

Ecz. Tolga Çetinkaya, özellikle uyuşturucu bağımlısı kişilerin eczacılar üzerinde baskı kurmaya çalıştığını, uyuşturucu etkisi gösteren ilaçların sahte reçeteyle yada normal reçeteyle bu ilaçları 130 TL karşılığında eczaneden satın alıp piyasada tek tek satıldığını söyledi.

“SAHTE REÇETEYLE ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Tekirdağ Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Tolga Çetinkaya gazetemize yaptığı özel açıklamada şunları söyledi, “Tekirdağ’da eczacıların yaşadığı sorunlar var. Ekonomik sorun şuanda ülkemizin sorunu. Eczacıların yaşadığı en büyük problem uyuşturucu kapsamına girdiği demeyim ama takibi olan ilaçlar. Bu ilaçlar uzman hekimler tarafından reçeteli olarak satışı yapılıyor. Yapılmak zorunda. Bu tarz ilaçları eczaneden satın alıp, piyasada tanesiyle satış yapıldığını duyuyoruz. Bizde bu tarz ilaçların kutusu 130 TL. Bizden alıyorlar tanesini 20, 30 TL’den satış yapıyorlar. Ekonomik kaynak haline getirdiler bunu. Suistimal çok fazla. Bu ilaçları alan kişilerde eczacıların üzerinde baskı kuruyorlar. Bunu biz o kişilere satmak istemesekte reçeteyle geliyorlar. Acı veren olayda bu zaten. Bazı hekimlerin özellikle kaşeleri kullanılarak sahte reçeteyle de almak isteyenlerde oluyor. Bunları tespit ederek emniyetimiz ile görüşüyoruz. Umarım bu sorun tamamen kalkar” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR