Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMYÜKSEL; "TESKİ GENEL MÜDÜRÜ PALAVRACI"

YÜKSEL; “TESKİ GENEL MÜDÜRÜ PALAVRACI”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, altyapı tamamlanmasına rağmen sahilden denize lağım akıtılması ile ilgili açıklama yaptı.  Yüsksel, “TESKİ Genel Müdürü yalan söyleyebilen insanların yüzüne baka baka yalan söyleyebilen sayılı ender kişilerden biridir. Genel Müdürümüz iyi palavracı. Hiçbir şeyden anlamayan arkadaşlar sadece çok iyi bir becerdikleri Teski yöneticilerinin yalan söyleme,  iyi yalan söyleme, iyi palavracılar yani.” Dedi.

TESKİ’NİN İŞ BİLMEZLİKLERİ’

Yağmur suyu hattından denize lağım aktığı noktada açıklama yapan Yüksel, “Maalesef Süleymanpaşamız bu TESKİ’nin iş bilmezlikleri ile ilgili ciddi anlamda yıllardır sorunlar yaşıyor. Sadece Tekirdağ’da Süleymanpaşa’da değil, tüm Tekirdağ’da bu sorunlar yaşanıyor. Bu sahilde ki yağmur suyu hatlarına karışan kanalizasyonlar ile kokudan durulmuyor. Daha önce bu konuyla ilgili Kadir Başkanımız bir açıklama yapmıştı demişti ki ‘onlar yağmur suyu, lağım değil’ demişti. Gelsin o zaman bir kokuyu dinlesin, daha doğrusu TESKİ’den sorumlu genel müdür bir dinlesin. Öyle kaçak göçek değişik yerlere sen deşarj yapmakla, Altınova sahiline yine kaçak deşarjla buradaki kokuyu hissedebiliyor musunuz şuanda. Şuanda şehrin merkezinde hemen Rumeli iskelesinin dibindeyiz, yağmur suyu kanallarına boca edilen kanalizasyon atıkları ile bu şehir bir türlü adam olmaz, olamaz. Yani bu güzelim sahilin kıymetini bilemiyoruz, sadece bunun rezilliğini TESKİ yüzünden bütün milletimiz, 210 bin kişi çekmek zorunda kalıyor” dedi.

GENEL MÜDÜRÜN ORADA OTURACAĞINA KALKIP BİR SAHİLLERİ DOLAŞMASI LAZIM’

Yüksel, “Şimdi kiraz festivalimiz var, kiraz festivalinde de aynı sorunu sıkıntıyı yaşayacağız. Dolayısıyla TESKİ’nin bugün batmasına sebep olan kişilerden biri olan sayın genel müdürün orada oturacağına kalkıp bir sahilleri dolaşması lazım. Bir buçuk kat trilyon borcu olan devasa bir TESKİ batma noktasına gelmiş demeyeceğim batmış bir TESKİ, maalesef yaklaşık işte 135 km sahil hattımız var tamamına kanalizasyon salan bir TESKİ. Allah Tekirdağ’da, Süleymanpaşa’da yaşayan hemşerilerimizin yardımcısı olsun. Anlaşılan daha iki yıl da bu genel müdürü ve ve iş bilmez genel müdür yardımcılarının bu sıkıntıların da yaşayacağız. Söyleyecek çok fazla birşey bulamıyorum” dedi.

TESKİ GENEL MÜDÜRÜ BAKA BAKA YALAN SÖYLEYEBİLEN SAYILI ENDER KİŞİLERDEN BİRİDİR’

Yüksel, “Aynı şey devam ediyor. Aynı tas aynı hamam. Size söyledim yani devasa. Bu isimler devlet memuru genel müdür, genel müdür yardımcıları milletin parasından vergilerden devasa bir şekilde maaşını cebine koyuyor. masa başında oturuyor, koca TESK’i o şekilde idare etmeye çalışıyorlar. Yani altyapı yok. Kanalizasyon bağlantı ilgili sorun var, sıkıntı var. Bizim ilçelerin altyapı yatırım programlarına üst yapı koordinasyonu sağlayamayan biri heyet var. Ya dünyadan haberleri yok. İnanın buna yani dünyadan haberleri yok. Hala aynı kazı sistemi devam ediyor. Biz şimdi göreceksiniz  1 ay içerisinde asfaltlar başlayacak. Biz yapacağız onlar kazacaklar. Biz yapacağız onlar kazanacaklar yani TESKİ taşeronları zengin etmeye devam edecek. Ödemedi mahkemeye verdik. bir buçuk milyona yakın eski parayla alacağımız var paraları yok batırmışlar. Yani şunu genel müdürümüz geçtiğimiz dönemde genel müdür yardımcısı yani mali hizmetlerden sorumlu genel müdürdü ve hayatım boyunca bu kadar rahat yalan söyleyebilen insanların yüzüne baka baka yalan söyleyebilen sayılı ender kişilerden biridir genel müdür.” dedi.

TESKİ’YE HACİZ BAŞLATIYORUZ’

Yüksel, “Yanlışsa beni mahkemeye verebilir sorun yok bekliyoruz versin ben ona Ve cevabını vereyim. En az 5 defa beni salladı. Bu hafta Başkanım, önümüzdeki hafta başkanım. Meğersem batırmışlar. Teski’de para kalmamış, belediyenin paralarını ödeyemiyor vatandaşa kazı bedellerini alıyor, kazı bedellerini düşüyor. Başı böyle beni hatırlamıyor. O parayı başka yerde kullanıyor. Haciz işlemleri başladı. Başlayacağım mahkemeye bugün yarın herhalde haciz başlarız yani. Çünkü sen bir yeri bana 5 defa tamir yaptırıyorsun. Diyorsun ki ben bu parayı ödememe işini doğru yap, bir kere yap yok öyle bir dertleri  yok ama maalesef orası 5 kere kazılacak. Bir buçuk metrelik hatta 7 tane ek görmüş kardeşinizim. Ben ya bir buçuk metrelik hatta 7 tane gördüm. O yüzden bunların maalesef bu kafayla götüremez” dedi.

‘PALAVRACI GENEL MÜDÜR’

Yüksel, “Kadir Başkana defalarca kez anlattım. Yani TESKi’de çalışan alt kadrodakileri  tenzih ederek söylüyorum. Bizim sorunumuz yukarıda çalışan genel müdür ve genel müdür yardımcılarıyla işi bilmeyen, masa başından idare eden, ahkam kesen sahadaki adamı bir şey öğretebilmek için bir şey bilmeniz gerekir. Zaten bu sahada çalışan insanlar bunu biliyor ama siz iş bilmezdiklerinizle onları yanlış yönlendiriyorsunuz. O yüzden bizim sorduğumuz Genel Müdür ve Genel Müdür yardımcılarımız da özellikle başta Genel müdürümüz de palavracı Genel Müdürümüz de iş bilmez genel müdürümüze Teski’yi Genel Müdürümüzle” dedi.

‘TESKİ YÖNETİCİLERİ İYİ YALAN SÖYLÜYOR İYİ PALAVRACILAR’

Yüksel, “8 yılla inceleye inceleye bitiremediler  şu Tekirdağ’ı. Geç kalmışlar 8 yıldır TESKİ’nin yöneticileri bu adamlar. Teski’yi batırdıktan sonra akılları başlarına geldiler. Tamam biz bunu düzeltelim battı TESKİ zaten. Yani yeni heyet geldiğini Allah yardımcı olsun. Kimse oraya gelen biri olmak istemez bundan sonra olmaz da zaten. Niye bir buçuk milyarlık bütçesi 1 buçuk katrilyon Bak benim bütçemin neredeyse 5 katı. ya böyle bir şey olabilir mi? Yani koca TESKİ’yi batırdılar ve ciddi de para kazanan bir TESKİ’ydi. Yani şunu düşünün Kadir Başkan diyor ki yok işte şunun borcunu aldık yok bunun borcunu üstlendi, borçlu geldi değil arkadaş bak şöyle birşey söyleyeyim. Sorun şu şimdi JAYKA kredisi diye bir kredi var. TESK’in üstlendiği doların ucuz olduğu zaman bu ticareti bilmekle alakalı öngörüyle alakalı birşey dolar bazlı kredi TL’ye çevirmiş olsaydı hiçbir sorun kalmayacaktı. Yani maalesef ne ekonomiden anlıyor, ne ticaretten anlıyor, ne inşaattan anlıyor, ne amelelik ten anlıyor. Hiçbir şeyden anlamayan arkadaşlar sadece çok iyi bir becerdikleri Teski yöneticilerinin yalan söyleme,  iyi yalan söyleme iyi palavracılar yani” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR