Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMYILMAZSPOR ÇAY BAHÇESİ’NDE NELER OLUYOR?

YILMAZSPOR ÇAY BAHÇESİ’NDE NELER OLUYOR?

2016 yılından bu yana işletme ruhsatı bulunmadan çalıştırılan Yılmazspor Çay Bahçesi kapatılma tehlikesi yaşıyor.

CÜNEYT YÜKSEL EL ATTI

Süleymanpaşa Belediyesi’nin eski Başkanı Ekrem Eşkinat döneminden bu yana işletme ruhsatı bulunmayan fakat hiçbir yaptırım uygulanmayan Yılmazspor Çay Bahçesine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel el attı.  Yılmazspor yöneticileri Anıtlar Kuruluna bağlı alan olan İbrahim Müteferrika Parkına Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaptığı ihaleyle  aldı. Fakat yöneticiler parka eklentiler yaptığı gerekçesiyle Ekrem Eşkinat parka işletme ruhsatı vermedi. İşletme ruhsatı olmadan 3 yıl boyunca parkı işleten Yılmazspor, yaptığı eklentileri Cüneyt Yüksel’in müdehale etmesiyle yıktı. 3 yıl boyunca işletme ruhsatı bulunmayan işletmenin nasıl çalıştırıldığına kimse anlam veremedi.

YIKIN DEDİLER YIKTIK

Konuyla ilgili bilgi veren Yılmazspor yöneticisi Hayrullah İşgören şunları söyledi, “Biz Yılmazspor çay bahçesindeki tenteleri yaptırmıştık. O tenteler var diye Ekrem Eşkinat döneminde Süleymanpaşa Belediyesi ruhsatı vermemişti. Bu eklentiler var diye. Bize de şimdi Süleymanpaşa Belediyesi orayı yıkın dediler. Biz de o eklentileri yıktık. Kanunlara kurallara uyalım diye yıktık orasını. Sonrada işletme ruhsatımızı almak için Belediyeye başvurduk. Bekliyoruz” dedi.

“BURASINI CHP KARARGAHI OLARAK GÖRÜYORLAR”

3 yıldır işletme ruhsatı olmadan parkı nasıl çalıştırdınız sorusuna cevap veren Hayrullah İşgören, “O da bir problem işte. Öyle bir durumda kaldık ki, bize kimse yık demediler. Hiçbir şey demediler. O günden bugünlere geldik. Ama düzelecek inşallah. Biz şimdi başvurduk. Tüm evraklarımızı tamamladık. Ruhsatımızı vermeleri lazım. Esas burada olay şu. Herkesin gözü bizim orada. Ama bizim günahımız var. Biz Yılmazspor Kulübü olarak orayı işletiyoruz. Fakat orası dışarıdan sanki CHP’nin karargahı gibi gözüküyor. Burası halka açık bir yer. CHP’lilere gelme AK Partililere gelme deme şansımız var mı? Ama bize hep bu gözle baktılar. Bizim burası iktisadi işletmedir. Burası kamudur. Burası tüm belgeleriyle evraklarıyla Yılmazspor’a bağlıdır” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR