Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaMANŞETYENİÇİFTLİK MAHALLE İFTARI DOLUP TAŞTI

YENİÇİFTLİK MAHALLE İFTARI DOLUP TAŞTI

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından, Ramazan ayı boyunca farklı bir mahallelerde kurulan iftar sofraları, mahalle sakinlerini aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor. Yeniçiftlik Mahallesinde de binlerce vatandaş birlikte oruç açtı.

Oruçlar Dualar Eşliğinde Açıldı.

İftar öncesinde, İlçe Müftülüğü’nün görevli personellerinin ilahi dinletileri ve ardından iftar duası ile binlerce vatandaş Ramazan’ın manevi atmosferini idrak ettiler.

Başkan Hikmet Ata, Yeniçiftlik halkıyla aynı sofrada buluştu

Her akşam iftarını ilçe sakinleriyle aynı sofrada gerçekleştiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Ramazan ayının bolluk ve bereket ayı olduğuna dikkat çekerek; ‘’Binlerce vatandaşımla iftar sofralarında buluşmanın mutluluğunu yaşarken hep birlikte daha güzel günlerimizin birlik ve beraberlik içinde geçeceğini temenni ediyorum.’’ dedi.

‘’Tuttuğunuz bütün oruçlar, yaptınız bütün dualar kabul olsun’’

Başkan Hikmet Ata, ‘’Her yıl, 11 ayın sultanı Ramazan ayında birlik ve beraberliğimizi daim kılmak, paylaşmanın ve hoş görünün önemini hatırlatmak adına mahalle iftarları düzenliyoruz ve siz değerli hemşehrilerimle iftarlarımızda buluşuyoruz. Sizlerle tekrardan aynı sofrada buluşmanın, aynı yemeği paylaşmanın sevincini yaşıyoruz. İlçemizin dört bir yanında bu bereketli sofraları kurmaya gayret ediyoruz. Ramazan ayı paylaşma ayıdır. Ramazan ayı gönüllerimizi birbirimize sonuna kadar açmamız gereken aydır. Tuttuğunuz bütün oruçlar, yaptınız bütün dualar kabul olsun. Ramazan’ın bereketi, hepimize rahmet ve huzur versin. Soframızı paylaşmak için bizimle olduğunuz için teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum.’’ İfadelerini belirtti.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR