Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMYAZLIK SİNEMALARA NE OLDU?

YAZLIK SİNEMALARA NE OLDU?

2015 yılından bu yana yaz aylarının başlamasıyla birlikte Süleymanpaşa’da gerçekleştirilen açık hava sinemalarının bu yaz yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

DENİZ KENARINDA FİLM KEYFİ

1960-1990 yılları arasında toplumun önemli eğlence araçlarından biri olan fakat günümüzde televizyon kanallarının ortaya çıkması, teknolojinin gelişmesiyle yok olan yazlık sinemalar (açık hava sineması) 4 yıldır Süleymanpaşa’da yaşatılmaya devam ediyordu. 1990 yıllarına kadar 7’den 70’e herkesin ilgiyle takip ettiği yazlık sinema geleneği vatandaşların talepleri doğrultusunda Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yaşatılmaya çalışıldı. Sahil Mutlu Kent çay bahçesi yanında ücretsiz olarak yapılan yazlık sinema gösterimlerine Tekirdağ halkı yoğun ilgi göstererek geçmişin özlemini gideriyordu.  Ayrıca film izlemeye gelen izleyicilere belediye tarafından eskiden olduğu gibi beyaz gazoz, çekirdek, patlamış mısır eşliğinde açık havada film izlemenin keyfini çıkarıyordu.

“YAZLIK SİNEMALARIN DEVAMINI İSTİYORUZ”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in başkan olmasının ardından vatandaşlar yazlık sinemaların bu yıl yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Yaz aylarında sıcak havadan bunaldıklarını ve geçmişte deniz kenarında açık havada eş, dostlarla birlikte sahilde eğlenceli vakit geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar, “4 yıldır yapılan yazlık sinemaların devamını istiyoruz. Süleymanpaşa Belediyesinin ve Cüneyt Yüksel başkanımızın bu etkinliği devam ettireceğine inanıyoruz. Yaz ayları çok sıcak olduğu için evde bunalıyoruz. Akşamları sahile gelip film izlemek güzel oluyor” dedi.

HABER: ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR