Tekirdağ Günaydın Gazetesi

YAŞAM HASTANESİ’NDEN SAĞLIK TURİZMİ ATAĞI

YAŞAM HASTANESİ’NDEN SAĞLIK TURİZMİ ATAĞI
31 Ağustos 2021 - 16:26

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Yönetimi tarafından sağlık turizmi koordinatörlüğüne atanan Özge Umur, yaptığı açıklamada, sağlık turizmine yeniden başlayacaklarını ifade etti.

Özge Umur, “Yaklaşık 1 buçuk yıl önce hastanemizce başlatılan sağlık turizmi hamlesine pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kalmıştık. Ülkemizde Normalleşme süreci ve Tekirdağ’da aşılama oranının yüksek olması ile beraber sağlık turizmi projemize tekrar devam etme kararı aldık. Bu projeyle ilgili olarak öncelikle Yaşam Hastanesi bünyesinde sağlık turizmi ofisi kuruldu. Doktor transferleri tamamlandı. Hastane odaları sağlık turizmine uygun bir şekilde modernize edildi. Hekimlerimiz özellikle Balkan ülkelerine gidip Türk derneklerine bilgilendirmeler ve sunumlar yaptılar.  Bu projenin farklılığı ilk defa sağlık turizminde hedef ülkelerde branş gözetmeksizin tüm branşlarda tam kapasite hizmet vermeyi hedefliyor olmamız.

Süleymanpaşa’nın turizmine katkı sağlayacak olan ve bununla beraber ek istihdam oluşturacak olan bu proje,  Hem Tekirdağ’ın hem de SÜleymanpaşa’nın tanıtımı konusunda büyük katkı sağlayacaktır. Hastanemizin ve ilimizin sağlık turizmi yapan diğer lokalizasyonlardan eksiği olmadığı gibi farklı avantajlara sahiptir. Bu proje ilçemiz ekonomisine de ciddi katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.