Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMYaşam Hastanesi’nden Sağlık Turizmi Atağı

Yaşam Hastanesi’nden Sağlık Turizmi Atağı

Tekirdağ’da son zamanlarda yaşanan sağlık turizmi hareketliliği üzerine Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Başhekimi Önder Önen ile röportaj gerçekleştirdik.

Başhekim Önder Önen açıklamasında, “Ekim 2022’den itibaren Yaşam Hastanesi olarak çağın gerisinde kalmamak adına ülkemizdeki sağlık turizmi hareketliliğine biz de katılma kararı verdik. Hastane bünyesinde CRM merkezi kurup, sağlık turizmi konusunda yapılanmaya girdik. Fiyatlarımızın özellikle Avrupa ve İstanbul’a göre uygun olması sebebiyle çok ciddi geri dönüşler aldık. Beklediğimizin üzerinde bir talep gördük. Bugün itibariyle Bulgaristan, Yunanistan, İspanya, Almanya, Kosova, Arnavutluk gibi ülkelerden özellikle obezite ameliyatları, plastik cerrahi ameliyatları ve saç ekimi üzerine yoğun talep almaktayız. Önümüzdeki dönemlerde özellikle kadın hastalıkları, ortopedi ve kardiyoloji kalp damar cerrahi branşlarını da sağlık turizmine katacağız.

Biz bu süreci destek almadan kendi imkanlarımız ile sağladık ve iyi bir noktaya geldik. Ancak; şunu belirtmek isterim ki Tekirdağ’ın turizm potansiyelini şehir olarak kullanmamız gerekir. Edirne’ye yoğun olarak Bulgaristan ve Yunanistan halkı gelirken neden Tekirdağ esnafı da daha çok iş yapmasın. Biz bu konuda tüm Tekirdağlılara ve esnafına yardımcı olmaya hazırız. Bizim sağladığımız yoğunluktan onlar da fayda sağlayabilir. Bu konuda özellikle sağlık turizmi hastalarından aldığımız geri dönüşlerde şehrin alışveriş ve konaklama imkanlarının kısıtlı olduğunu belirtmekteler.

Türkiye’de sağlık turizmi ve normal turizmin 2000’li yıllarında başlarında patlamasının en önemli sebebi AVM yatırımlarının artmasıdır. Tekirdağ olarak daha fazla turist getirmek istiyorsak, daha iyi AVM’lere, alışveriş olanaklarına, sosyal alanlara ve konaklama alanlarına ihtiyaç var. Biz Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi olarak Tekirdağ’da bulunan yerel yöneticiler dahil tüm paydaşlarla ortak hareket etmeye hazırız.

Sağlık turizminin bu kadar artmasının ardından Yaşam Hastanesi olarak büyümeyi hedefliyor musunuz?

Öncelikle Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi’nin var olma sebebi Tekirdağ halkına hizmet etmektir. Bu nedenle mevcut şartlarda kapasitemizin belirli bir kısmını sağlık turizmine ayırdık. Biz Yaşam Hastanesi olarak sağlık turizmi için hastanemizin bir katını ayırdık. Fiziki büyümeden önce verimlilik artışı ile bu talebi karşılamayı hedefliyoruz.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR