Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelYAŞAM HASTANESİ'NDEN BİR İLK - TURİST YAŞAM'DA HAYAT BULDU

YAŞAM HASTANESİ’NDEN BİR İLK – TURİST YAŞAM’DA HAYAT BULDU

Tekirdağ Özel Yaşam Hastanesi sağlık turizmi ile ilgili ilk adımı attı. Bulgaristan ve Azerbaycan’dan gelen hastalar hem sağlıklarına kavuştu hem de Tekirdağ’ın turizmine katkı sağladı.

Sağlık turizmi hakkında bilgi veren Yaşam Hastanesi Genel Müdürü Hakan Koç, “Azerbeycan ve Bulgaristan’dan ilk yurt dışı hastalarımız geldi. Sağlık turizmi ile ilgili büyük adımlarımız devam ediyor. Acentaları Tekirdağ’a getirerek Tekirdağ’ın avantajları nedir, hastanemizin donanımlarını  gösterdik. Yeni havalimanına çok yakınız. Tekirdağ’ın lokasyon önemine değindik. Fiyat olarak daha avantajlıyız İstanbul’a göre. Ekonomik olarak daha uygun olmamız, Tekirdağ’ın konumu ve hastanemizin donanımı nedeniyle yurt dışında ve acentalarda baya ilgi gördü.

Sağlık turizmi nedeniyle şehrimize gelen hastaların kalış süresi hastalığa göre değişiyor. Estetik, saç ekimi nedeniyle gelen hastalar daha turistik nedenle geliyorlar. Yanında arkadaşı ailesiyle geliyorlar. Misafirlerimizi şehrimizin en güzel otellerinde ağırlıyoruz. Hastalarımız hem Yaşam Hastanesi’nde sağlığına kavuşuyorlar hem de Tekirdağ’ın turizmine katkı sağlıyorlar. Tekirdağ için daha önce böyle bir girişim olmadı. İlk tepkiler olumlu. Çok daha iyi olacağız ve Tekirdağ’ımıza çok şey katacağız” dedi.

İŞTE SAĞLIK TURİZMİ İLE TEKİRDAĞ’A GELEN HASTALAR

Şubat ayında Londra’da kolunun üzerine düşen Bulgaristan uyruklu hastanın kolundaki parçalı kırıklar, hem Londra’da hem de Bulgaristan’a döndükten sonra yapılan tetkiklerde görülmedi. Ağrısı geçmeyen ve hareket kısıtı yaşayan hastaya, Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesinde yapılan tetkiklerden sonra kırıklar hakkında bilgilendirilme yapıldı ve ameliyatı planlandı. Aynı zamanda mevcut varisleri için de tedavi görmek istediğini ileten hastaya kardiyovasküler cerrahi muayenesinin ardından tedavisi hakkında bilgi verildi ve ortopedi ve travmotoloji bölümündeki ameliyatı için tekrar Türkiye’ye geldiğinde uygulanacak olan tedavisi planlandı.

BACAKLARINI KAYBEDECEKSİN DEDİLER YAŞAM’DA HAYAT BULDU

Azerbaycan’da rahatsızlanarak hastaneye başvuran 60 yaşındaki Azeri hastaya hem kalp hem de bacak damarlarının tıkalı olduğu; eğer ameliyat olmazsa bacaklarını kaybedeceği ve kalp krizi geçireceği söylendi. Akabininde bir yakınının tavsiyesi üzerine Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi’ne ulaşan hastanın ilgili tetkikleri incelenerek ve hekim görüşmesi sağlandı. Korku ve panik içerisindeki hasta sakinleştirilip tedavisi planlandı. Başarılı girişimsel işlemlerden sonra ameliyat olmadan kalp ve bacak damarları açılan hasta aynı gün içerisinde ayağa kalkıp yürüyüşlerine başladı ve 3 gün sonra şifa ile taburcu edilerek Azerbeycan’a gönderildi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR