Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMYAŞAM HASTANESİ COVİD-19 SÜRECİNİ BAŞARIYLA ATLATIYOR

YAŞAM HASTANESİ COVİD-19 SÜRECİNİ BAŞARIYLA ATLATIYOR

Covid-19 sürecinde pandemi hastanesi olarak ilan edilen Tekirdağ Yaşam Hastanesi Tekirdağ halkının sağlık konusunda en zor ve en çok endişe yaşadığı dönemde vatandaşlara eksiksiz ve kaliteli hizmeti alkış aldı. Ayrıca Yaşam Hastanesi’nde covid-19 yakalanan hiçbir vatandaşın hayatını kaybetmediği öğrenildi.

Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Meriç Kumbul Koronavirüs salgını ile ilgili Yaşam Hastanesinde yaşanan süreç ve alınan tedbirler konusunda açıklamada bulundu.

HER HASTANIN ATEŞİ ÖLÇÜLÜYOR

Meriç Kumbul yaptığı açıklamada, “Covid-19 süreci boyunca pandemi hastanesi olarak Tekirdağlı vatandaşlarımıza hizmet verdik. Pandemi sürecinde halen Yaşam Hastanesi’ne giren her vatandaşın ateşini ölçüp, hastaneye ne şikayetle geldiğini girişte sorgulatıp ve Covid-19 şüphesi olan her vatandaşı diğer hastalardan ayrı yer oluşturduğumuz kısma yönlendirdik. Normal hastalar ile Covid-19 hastalarının karışmasını engelledik. Sadece bizlere başvuran hastalara değil, devlet hastanelerinden bize gelmek isteyen taleplere de yanıt verdik. Biz de insanlar mutlu bir şekilde tedavi görerek aileleriyle birlikle yolcu ettik” dedi.

YAŞAM HASTANESİ’NDE COVİD-19 NEDENİYLE CAN KAYBI YAŞANMADI

Koronavirüs nedeniyle hiçbir hastanın hayatını kaybetmediğini söyleyen Meriç Kumbul, “Covid şüphesi olan hastayı önce muayenesini izole ettik. Diğer hastalarla karışmadan ayrı bir yer oluşturduk. Sonrasında bu hastaların tetkik ve tomografilerini izole ettik. Ardından diğer hastalarla komşu olmayacak şekilde odalarını ayırdık. Yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların yoğun bakımda hizmet verdik. Bu süre içerisinde tüm bu çalışmaların yanı sıra plazma tedavisini de yaptık. Çok şükür Yaşam Hastanesinde covid nedeniyle hayatını kaybeden bir vatandaşımız bile olmadı. Sağlıklarına kavuşmalarının ardından hastanemizden yolcu ettik. Tekirdağlı vatandaşların sağlık konusunda en zor ve en çok endişe yaşadığı dönem de Yaşam Hastanesi vatandaşlarının yanında olmuştur” diye konuştu.

“ŞUAN DA COVİD-19 VAKASI YOK”

Covid-19’a karşı alınan tedbirler hakkında bilgi veren Kumbul, “Hastanemiz haftanın iki günü boyunca baştan aşağı genel bir dezenfektandan geçiriliyor. Onun dışında vatandaşların yoğun olarak temas ettiği yerler günde en az 15 kez dezenfekte ediliyor. Tüm branşlarımızla, tüm tanı tetkik ve tedavilerimizle Tekirdağ halkına hizmet vermeye devam ediyoruz. İnşallah tüm Türkiye olarak Covid-19 sürecini atlatacağız. Şuanda hastanemizde covid-19 vakası yok” diye konuştu.

“İSTİHDAMI SIKINTIYA SOKMADIK”

Covid-19 sürecinde hiçbir çalışanın işten ayrılmadığını söyleyen Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Meriç Kumbul, Covid-19 sürecinde Yaşam Hastanesi olarak hem tıbben hem de mali açıdan zor bir süreçti. Covid sürecinde yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen hiçbir çalışanımızı işinden etmeden istihdamı sıkıntıya sokacak herhangi bir duruma girmeden tüm sorumlulukları üzerimize alarak yolumuza devam etmekteyiz” diyerek sözlerine son verdi..

 

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR