Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMYAĞCIOĞLU "İSKELE PROJESİ COVİD-19 KADAR ZARARLIDIR"

YAĞCIOĞLU “İSKELE PROJESİ COVİD-19 KADAR ZARARLIDIR”

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan İskele projesinin koronavirus kadar tehlikeli olduğunu belirten açıklama yaptı. 

İlker Yağcıoğlu açıklamasında şu ifadelere verdi; “Belediyesi’nin “İskele Projesi” şu anda en az Covid-19 kadar zararlıdır.

Salgınla etkin şekilde mücadele edilmesi gereken bir dönemde sanki salgın yokmuşçasına devam eden İskele Projesi ile ilgili gerçekleri siz değerli hemşehrilerimizle paylaşmak istiyoruz.

1. 1940’lı yıllardan beri denizsuyu içinde olan yapının şu anki beton kalitesi nedir ? Mevcut beton kalitesini gösterecek karot numunesi alınmış mıdır ? Alındıysa mutlaka siz değerli hemşehrilerimizle paylaşılması gerekirdi. Geçen zamana kadar karot numunesi ile ilgili herhangi bir paylaşım yapılmaması kafamızdaki soru işaretlerinin ne kadar doğru olduğunun göstergesidir.

2. İskeleyi taşıyan ayaklardan iki tanesinin çatlak olduğu, İTÜ tarafından Denizcilik İşletmeleri’ne verilen raporda açıkça belirtilmiştir. Özel bir limandan getirilen dalgıçların yapmış olduğu inceleme, yazılı ve sorumluluk içeren bir rapor haline getirilmiş midir ?

3. Belediyemizin elinde iskelenin sağlam olduğuna dair bir rapor var mıdır ? Yoksa hangi kriterlere göre bu inşaat çalışması yapılmaktadır ?

4. Burada yapılan inşaat çalışması için alınan herhangi bir ruhsat var mıdır ? Yapılan inşaatın Şantiye Şefi kimdir ?

5. Burada yapılan proje, bulunduğu yer nedeniyle Anıtlar Kurulu tarafından izin alınarak yapılmalıdır. Söz konusu izin için Anıtlar Kuruluna bir proje sunulmuş mudur ? Eğer sunulduysa, sunulan proje ile yapılan proje bir biri ile uyumlu mudur ?

Sorduğumuz soruların yanıtları aslında tarafımızca bilinmektedir. Fakat yanıt verme görevi Sayın Süleymanpaşa Belediye Başkanı’na düşmektedir.

İsteğimiz söz konusu projenin bir an önce durdurulması, gerekli güçlendirmelerin yapılması, yapılmayacaksa projenin tamamen rafa kaldırılmasıdır.

Güçlendirme yapılmadan açılacak bir iskelenin çökmesi durumunda kentimizin karşı karşıya kalacağı tablo korkunçtur.

Tek bir hemşehrimizin canı, Sayın Süleymanpaşa Belediye Başkanı’nın siyasi geleceği ile kıyas kabul eder mi ? Mevcut iskele an itibarı ile siz değerli hemşehrilerimiz için en az Covid-19 kadar zararlıdır.

Sayın Süleymanpaşa Belediye Başkanı “sosyal medya fenomeni” olma çabalarından bir an önce vazgeçmeli, kararlarını siz değerli hemşehrilerimizin sağlığını düşünerek vermelidir.

Saygılarımızla..”

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR