Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMVATANDAŞ BOŞUNA ASFALT CÜNEYT DEMİYOR REKORA KOŞUYOR

VATANDAŞ BOŞUNA ASFALT CÜNEYT DEMİYOR REKORA KOŞUYOR

Süleymanpaşa Belediyesi, asfalt sezonunun açılması ile birlikte şehrin yıllardır el değmemiş cadde ve sokaklarını birer birer yeniden kullanılabilir hale getiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3 günde Eski Sanayi Sitesi’nin bütün sokaklarını asfaltla kaplayarak yeniledi.

Süleymanpaşa’da uzun yıllardır çözüm bekleyen birçok cadde ve sokağın yenileme çalışmalarını asfalt sezonu başlar başlamaz hızla tamamlayan Süleymanpaşa Belediyesi, Eski Sanayi Sitesi’nin kullanılamaz durumdaki yollarını da tamamen sıcak asfalt serimi yaparak yeniden kullanıma sundu.

ÜÇ GÜNDE TAMAMLANDI

Bozuk zemine sahip tüm sokaklarda eski zeminin kaldırılması ile başlayan çalışmalar, üç gün gibi kısa bir sürede sıcak asfalt serimi ile tamamlandı. Çalışmalar kapsamında yol kotu düzenlemeleri ile Şaraphane Caddesi’ne alternatif olacak Hükümet Caddesi-İnci Sokak bağlantısını sağlayan Yahya Kemal Sokak da ulaşıma kazandırıldı. Eski Sanayi esnafı ve buraya gelen vatandaşların yıllanmış yol çilesi de sona ermiş oldu. Yolların yenilenmesinin yanı sıra işyerlerinin dış cephelerinin boyanması ile çalışmaların tamamlanacağı belirtildi.

YÜKSEL: “ESKİ SANAYİ ESNAFIMIZA HAYIRLI İŞLER DİLİYORUZ”

Çalışmaları başından sonuna kadar yakından takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “3 günlük yoğun bir çalışmanın ardından Eski Sanayi Sitemizin yoğun yağışlarda işyerlerinin su baskını ile karşı karşı kalmasına neden olan yüksek yol kotlarını düzenledik. Şaraphane Caddesi’nin yükünü az da olsa hafifletecek, Hükümet Caddesi ile 100. Yıl Mahallesi’ndeki İnci Sokak’ı birbirine bağlayan (Eski Sanayi Sitesi içerisindeki) Yahya Kemal Sokak’ın yolunu açtık ve son olarak asfaltlamayı da bitirmiş olduk. Sanayi içerisindeki işyerlerimizin boyanması gibi işlerden sonra işimizi bitirip esnafımıza hayırlı işler dileyerek, Çınarlı ve Aydoğdu Mahallelerimizdeki yolların asfaltlama işine devam edeceğiz,” diye konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR