Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMVALİ YILDIRIM'DAN TAYİN VE ÖZEL SINIF AÇIKLAMASI

VALİ YILDIRIM’DAN TAYİN VE ÖZEL SINIF AÇIKLAMASI

 

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş basın mensuplarıyla bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“GÖREV İSTENİLMEZ VERİLİR”

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın Bakan Yardımcısı olarak tayin olacağı iddialarına cevap veren Vali Aziz Yıldırım, “Bunlar güzel temenniler. Bizim talebimiz olmadı. Bize böyle bir bilgi de gelmedi. Buna cevap vermek mümkün değil. Biz Tekirdağ’ımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Görev talebinde bulunmadık. Görev istenilmez verilir. Devletimiz ne görev verirse başımız üzerinde. Böyle bir bilgimiz yok” dedi.

“MÜFETTİŞLER GÖREVLENDİRDİM”

Devlet okullarında bin TL ile 5 bin TL arasında para karşılığında özel sınıf oluşturulduğu iddialarına cevap veren Vali Yıldırım, “Okullarda özel sınıf açılmasına hiçbir şekilde müsaade etmiyoruz. Açılmasını isteyenlere de fırsat vermiyoruz. Milli Eğitim Bakanımızda bunu açıkladı. Müfettişleri görevlendirdim ve tüm okullarda araştırmaya başlattırdım. Böyle bir şey tespit edilirse adli işlemleri hemen başlatırız. Böyle bir şey yok. Bizim çocuklarımızın hepsi önemli. Böyle bir şeye fırsat vermeyiz. Varsa da böyle bir şey velilerimiz bizzat bana ulaşsın” ifadelerine yer verdi.

“SOKAK DÜĞÜNLERİ ÇOK İSTEDİĞİM BİR ŞEY DEĞİL”

Vatandaşların rahatsızlık duyduğu sokak düğünleri hakkında da konuşan Aziz Yıldırım, “Sokak düğünleri benim çok istediğim bir şey değil. Gürültü var. İnsanlar rahatsız oluyor. Ama Türkiye’nin her noktasında sokak düğünleri var. Fakat hastalar, bebeklerin olduğu alanlarda yapılıyor. Tavsiye etmiyoruz. Ama şikayet var. Sokak düğünlerine izin verip vermemek bizlik bir şey değil. İnsanları rahatsız etmeyecek noktalarda yapılırsa daha iyi olur. Bu konuda belediyelerimiz çalışma yapmalıdır. Toplum olarak birbirimize saygı ve hoşgörü göstermeliyiz” diye konuştu.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş Tekirdağ genelinde asayiş konusunda basın mensuplarını bilgilendirdi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR