Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMÜLKÜCÜLER SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

ÜLKÜCÜLER SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Tekirdağ Ülkü Ocakları, sokak hayvanlarına barınak ve mama yardımı yaptı. Soğuk havalarda barınacak yer ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının ihtiyaçlarına Tekirdağ Ülkü Ocakları yetişti.

Tekirdağ Ülkü Ocakları, sokak hayvanları için önemli bir projeye imza atarak, hava şartları nedeniyle üşüyen ve ölmek üzere olan hayvanlara yardım eli uzattı. “Soğuk Kış Günleri İçin Hayvan Barınağı” projesi ile bir kampanyaya imza atan Tekirdağ Ülkü Ocakları Tekirdağ genelinde İlçe Ocak teşkilatları ile birlikte 50 barınakla sokak hayvanlarını yuvalarıyla buluşturdu.

Tekirdağ Ülkü Ocakları sokakta kalan hayvanlar için barınaklar yaparak, içlerindeki mamalarla birlikte Tekirdağ ve İlçelerinin muhtelif yerlerine yerleştirdi.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, başlattıkları bu projenin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, Tekirdağ Ülkü Ocakları olarak bu soğuk kış aylarında sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam edeceklerini ve projenin bir günlük değil sürdürülebilir olması noktasında çalışmalar yaptıklarını, Tekirdağ Ülkü Ocakları olarak; “Gün geçtikçe soğuyan hava şartlarında barınacak yer ve yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarımızın barınak ve mama ihtiyaçlarını karşıladık. Tekirdağ genelinde toplam 50 adet barınak hazırlayarak minik dostlarımıza barınaklarımızı teslim ettik.Bizler İstiyoruz ki sadece biz değil bölgedeki vatandaşlarımızda bizim gözümüzden kaçan mahalle ve sokaklarda sokak hayvanlarımızın hayatını kolaylaştırmaya; onlar için sıcak bir barınak ve yiyecek sağlamaya destek olsunlar. Bizler şehir hayatının getirdiği koşuşturmacalar içerisinde minik dostlarımızı unuttuğumuz bu modern dünyada hayvanseverlik hassasiyetini yaşatmayı kendimize görev edindik. Bizler Yaratılanı Yaradandan ötürü sevenleriz. İslamiyet dini, hiçbir canlıyı ayırmadan merhamet etmeyi, acımayı ve yardım etmeyi emir buyurmuştur. Bizler de bu düsturda, şu soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına barınacak yer bulmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik.Bu insanlık meselesidir. Sessiz oldukları için ihtiyaç ve şikayetlerini dile getiremeyenleri unutmak, anlamamazlıktan gelmek veya görmezden gelmek vicdani boyutu düşündürmektedir. Tekirdağ’a yakışan huzurlu bir ortamdır ve bu ortamda sadece insanlarla değil hayvanlarla, bitkilerle, tüm doğayla huzurdur. Tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Unutmayalım ki, Duyarlı olduğumuz kadar yararlı olabiliriz. Tekirdağ Ülkü Ocakları olarak eğitim, kültür,spor gibi alanlarda olduğu gibi sosyal alanlarda da faaliyetlerimizi sürdürmeye devam etmekteyiz. Ülkü Ocakları ve Ülkücüler, devletin, milletin, milli ve manevi değerlerimizin, çevremizin hayrına olan her türlü projenin uygulayıcısı ve destekçisi olacaktır. Halkımızdan ricamız, Tekirdağımızın tüm ilçelerinde çeşitli alanlarına yerleşirdiğimiz bu barınaklara zarar verilmesini ve tahrip edilmesini engellemeleridir. Biliyoruz ki, Tekirdağlı hemşehrilerimiz hayvan severdir, sokak hayvanları konusunda çok duyarlıdır.” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR