Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMULAŞIMDA Kİ ZARAR DUDAK UÇUKLATTI

ULAŞIMDA Kİ ZARAR DUDAK UÇUKLATTI

Toplu ulaşımın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesinin ardından pandemi etkisiyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekonomisine büyük darbe vuruldu. Büyükşehir Belediyesi’nin ayda yaklaşık 3 milyon TL zarar ettiği iddia edildi.

YOLCU SAYISINDA DİBİ GÖRDÜLER

2020 yılının ocak ayından itibaren Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ihalesinin şartlarının ağır olması nedeniyle ihaleye giren olmadı ve ulaşım Büyükşehir’e kalmıştı. Özellikle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal ulaşım işini Büyükşehir’in yapması yönünde Kadir Albayrak’ı ikna ettiği kamuoyunda konuşuluyordu. Tekirdağ Günaydın Gazetesi Süleymanpaşa’da ulaşım işinin Büyükşehir Belediyesi’ne zarar ettireceğini yönünde haberler ile dile getirmişti. Mart ayında koronavirüsün Türkiye’de görülmesi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Süleymanpaşa’daki günlük 35 bin yolcu sayısı 3 binlere kadar düştü. Çorlu’da ise günde 60 bin yolcu sayısı 5 binlere kadar düştü. Sokağa çıkma yasakları ile birlikte yolcu sayılarında dibi gören otobüsler ayda yaklaşık 3 milyon TL zarar ettiği iddia edildi.

BUNUN HESABINI KİM VERECEK?

Koronavirüs ile birlikte ulaşım sektöründe büyük zarar gören Büyükşehir Belediyesi’nde bu zararın hesabını kimin vereceği merak konusu oldu. Ulaşımın Büyükşehir Belediyesinin yapması yönünde yoğun uğraşlar gösteren Fatih Ünsal bu zararın hesabını nasıl vereceği merak ediliyor. Ayrıca koronavirüs olmasa bile Büyükşehir Belediyesi’nin Çorlu’da ulaşım konusunda her ay zarar ettiği bilinirken, Süleymanpaşa’yı da zarar edenler kervanına sokmalarına anlam verilemedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR