Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMULAŞIMDA 2 BUÇUK MİLYON ZARAR

ULAŞIMDA 2 BUÇUK MİLYON ZARAR

11 Mart’tan bu yana ülkemizde görülen Koronavirüs nedeniyle Tekirdağ’da ulaşım sektörü darbe gördü. Süleymanpaşa’da ulaşım işini üstlenen Büyükşehir Belediyesi ayda 2 buçuk milyona yakın zarar ettiği öğrenildi.

YOLCU SAYISI DİBİ GÖRDÜ

2020 yılının ocak ayından itibaren Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ihalesinin şartlarının ağır olması nedeniyle ihaleye giren olmadı ve ulaşım Büyükşehir’e kalmıştı. Özellikle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal ulaşım işini Büyükşehir’in yapması yönünde Kadir Albayrak’ı ikna ettiği kamuoyunda konuşuluyordu. Tekirdağ Günaydın Gazetesi Süleymanpaşa’da ulaşım işinin Büyükşehir Belediyesi’ne zarar ettireceğini yönünde haberler ile dile getirmişti. Mart ayında koronavirüsün Türkiye’de görülmesi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Süleymanpaşa’daki günlük 35 bin yolcu sayısı 5 binlere kadar düştü. Çorlu’da ise günde 60 bin yolcu sayısı 10 binlere kadar düştü. Sokağa çıkma yasakları ile birlikte yolcu sayılarında dibi gören otobüsler ayda 2 buçuk milyon zarar ettiği öğrenildi.

BUNUN HESABINI KİM VERECEK?

Koronavirüs ile birlikte ulaşım sektöründe büyük zarar gören Büyükşehir Belediyesi’nde bu zararın hesabını kimin vereceği merak konusu oldu. Ulaşımın Büyükşehir Belediyesinin yapması yönünde yoğun uğraşlar gösteren Fatih Ünsal bu zararın hesabını nasıl vereceği merak ediliyor. Ayrıca koronavirüs olmasa bile Büyükşehir Belediyesi’nin Çorlu’da ulaşım konusunda her ay zarar ettiği bilinirken, Süleymanpaşa’yı da zarar edenler kervanına sokmalarına anlam verilemedi.

HABER: ERTAN GENCE

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR