Türkmenli Köy Konağı Projesi Hayata Geçiyor « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

1 Ağustos 2022 - 03:33

Türkmenli Köy Konağı Projesi Hayata Geçiyor

Türkmenli Köy Konağı Projesi Hayata Geçiyor
Son Güncelleme :

05 Mart 2020 - 17:09

Tekirdağ’ın büyükşehir statüsüne geçmesiyle; Marmaraereğlisi’nde köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde başlatılan yatırımlar, vatandaşların ortak kullanımı için hayata geçiyor.

İlçenin her noktasında hizmet hamlesini sürdüren Marmaraereğlisi Belediyesi, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerini, modern görünüme kavuşturmak için yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. Yapımına 2018 yılında başlanan ve kaba inşaatı biten, Türkmenli Köy Konağı Projesi’nin tamamlanmak üzere çalışmaları başlatıldı. Pvc doğramalarının da takılmasıyla, sona yaklaşılan Türkmenli Köy Konağı Projesi’nin bu yıl tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.

İlçemizin Her Noktasına Eşit Hizmet Götürme Amacındayız

Kısa süre içerisinde Köy Konağını tamamlayıp mahalle sakinlerinin hizmetine sunmayı hedefliyoruz diyen Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ‘’Sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya, teras katı ve çok amaçlı salon olarak kullanılmak üzere, komple bir tesis olarak tasarlanan Köy Konağı Projesi’ni kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Merkez, mahalle ayrımı yapmaksızın ilçemizin her noktasına eşit hizmet götürme amacındayız.’’ dedi.

Türkmenli Mahallesi’nde hayata geçecek olan Köy Konağı Projesi’nde çalışmaların devam etmesi, vatandaşları memnun etti.