Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTÜRKEŞ’İN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ

TÜRKEŞ’İN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Süleymanpaşa Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısında Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in teklifiyle hazırlanan, ‘Çiflikönü meydanına Başbuğ Merhum Alparslan Türkeş’ adının verilmesi önergesini oy birliğiyle kabul etti.

Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısında AK Parti ve MHP grubu tarafından verilen önerge, CHP grubunun da desteğiyle, oy birliğiyle kabul edildi.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan çalışmayla yeniden düzenlenen Çiftlikönü meydanı, çocuk parkı ve dinlenme alanlarıyla yeni bir görünüm kazanmış, asfalt ve kaldırım yenileme çalışmalarıyla büyük beğeni toplamıştı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in, mahalleye kazandırılan alana Ülkücü hareketin lideri Başbuğ merhum Alparslan Türkeş’in adını vermek istemesi üzerine, AK Parti ve MHP grubu tarafından hazırlanan teklif, Şubat ayı olağan meclis toplantısında oylandı.

Oy birliğiyle kabul edilen önergeyle ilgili konuşan Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yerel seçim sürecinde MHP teşkilatları ile uyum içinde çalıştıklarını ifade ederek şöyle devam etti; “Allah hepsinden razı olsun. Cumhur İttifakı’nın mensupları olarak tek dava için bir araya geldiğimiz Ülkücü kardeşlerimizle parti ayrımı yapmadan çalıştık. Gece gündüz demeden saha çalışmalarımızı sürdürdük. Bugün meclisimizde, Çiftlikönü mahallemize kazandırdığımız meydana, rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in adını vermek üzere karar aldık. Merhum Türkeş’in isminin yaşatılacağı çok güzel bir meydan inşa ettik. Şehrimize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olsun.”

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR