Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMARMARAEREĞLİSİ'NDE MASKE ÜRETİM MERKEZİ KURULDU

MARMARAEREĞLİSİ’NDE MASKE ÜRETİM MERKEZİ KURULDU

Marmaraereğlisi Belediyesi ve Marmaraereğlisi İlçe Devlet Hastanesi’nin ortak projesi hayata geçirildi. Marmaraereğlisi Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından korunmak amaçlı kullanılan maskeleri kendi kurmuş olduğu atölyesinde üretiyor.

BİZLER SİZİN İÇİN İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, sağlık hizmetlerine yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiriyor. İlçede vatandaşın sağlığı söz konusu olduğunda hayata geçirdiği projeler ile vatandaşın takdirini kazanan Başkan Ata, bu kez salgına karşı mücadele başlattı.

Maske üretim makinesinin, kullanılacak alan malzeme, araç ve gereçlerin tüm giderleri Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından karşılandı. Üretilecek olan maskeler İlçe Devlet Hastanesi’nde, ve Tekirdağ’ da bulunan tüm Devlet Hastaneleri’nde kullanılacak. Ayrıca tüm il de hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarının maske ihtiyacını karşılayacak.  ‘’Bizler sizin için, işimizin başındayız’’ sloganı ile yola çıkan Başkan Ata, tüm belediye personelinin yanı sıra ilçe de ve il de hizmet veren tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelinde sağlığını bu şekilde covid-19 virüsüne karşı koruyor.

BÜTÜN HASTANELERE VE KURUMLARA DAĞITILACAK

Tamamen sterilize edilmiş bir ortamda yapılan üretimi yerinde gören Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; ‘’ Bu salgın dolayısıyla tüm tedbirleri alma zorunluluğumuz bulunmaktadır. Halkımıza yaptığımız evinizden çıkmayın uyarılarının yanında, görevinin başında olmak zorunda olan çalışanları da düşünmek zorundayız. Vatandaşlarımız, evlerinde kalarak bu salgının daha fazla yayılmaması için bize yardımcı olabilirler. Ancak bir yanda da görev başında olan personelimiz konusunda da hassas davranmalıyız. İlçe Devlet Hastanemizde bulunan her sağlık çalışanımız bizim  için kıymetlidir. Ayrıca yine kamu kurum ve kuruluşlarda görevinin başında olan her çalışan bizim için önem teşkil eder. Bu zorlu süreçte çalışırken malzeme eksikliği yaşamamaları için bizde bir maske üretim atölyesi kurduk. Bu atölye günlük olarak çalışarak hizmet verecek. Üretilen tüm maskeler il de bulunan tüm hastanelere ve kurumlara steril halde ulaştırılacak. Bu şekilde hem çalışanların, hem de vatandaşımızın sağlığı korunmuş olacak. Vatandaşlarımız kendi önlemlerini evlerinden çıkmayarak alıp, biz çalışanlara bu şekilde yardımcı olabilir. Bizler, sorumluluğumuzun farkında olarak çalışmalarımıza bu şekilde yön veriyoruz. Yapmış olduğumuz her proje de halkımızı ön planda tutuyoruz. Bu süreçte de bizim için en önemli şey vatandaşımızın sağlıklı olmasıdır. Bu zorlu zamanları hep beraber atlatacağız.’’ dedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BAŞKAN HİKMET ATA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, makamında Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir’i, Tekirdağ Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Ender Çubukçu’yu, Tekirdağ Kamu Hastaneleri Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Önder Çakal’ı, Marmaraereğlisi İlçe Devlet Hastanesi Baş Hekimi Dr. Beraat Özdemir’i, Marmaraereğlisi İlçe Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Serkan Öztürk’ü makamında ağırladı.

Geliştirilen ve hayata geçirilen proje hakkında konuşarak, projenin topluma faydaları konusunda istişare yaptılar. Projede üretilen maskeler ile Tekirdağ genelinde bulunan ihtiyaçlara cevap verilecek. Görüşmede, tüm Tekirdağ ili genelinde bulunan devlet hastaneleri ve kamu kurum ve kuruluşlarına tedarik sağlama konusunda uzlaşmaya varıldı.

Tekirdağ İl Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, Başkan Ata’ya projeden dolayı duyduğu memnuniyetini ve teşekkürlerini iletti.

ERTAN GENCE

 

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR