Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTrakya’nın parlayan yıldızı Ahmet Çelik

Trakya’nın parlayan yıldızı Ahmet Çelik

Tekirdağ’ın ve tüm Trakya’nın sevilen sanatçısı Ahmet Çelik, üçüncü single çalışmasını Şarköy Türküsü isimli parçası ile yaptı.

Daha önce Tekirdağ’ın çılgın davulcusu olarak ünlenen Çelik, ilk single çalışması Lapseki Çeşmesi ile milyonlara ulaşmıştı.

Ahmet Çelik kimdir?

Tekirdağ’ın çılgın davulcusu olarak ün yapan müzisyen ve solist Ahmet Çelik kimdir? Ahmet Çelik kaç yaşında? En son uzayda davul çalmak istediğini açıklayan davul virtüözü Ahmet Çelik’ın hayatı ve müzik kariyeri merak ediliyor.

Ahmet Çelik 26.05.1993 tarihinde Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde doğmuştur. 1999 yılında ilköğretimine başlarken, aynı zamanda küçük bir darbuka ile müzik hayatına başlamıştır. 1999-2006 yılları arası sağlamtaş Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda öğrenimini tamamlar ve darbukada kendini geliştirmeye başlar. 2007 yılında Malkara Hüsniye Hanım Endüstri Meslek Lisesi’ne başlar burada asıl enstrümanı olan asma davulu ile tanışır ve çalmaya başlar. 2008 yılında ise artık düğünlerde sahne almaya başlayan Ahmet Çelik, bu işten para kazanmaya başlar. 2008-2011 yılları arasında liseyi mobilya bölümü birinciliği ile bitirirken, aynı zamanda bu süre zarfında bulunduğu yörenin halkoyunlarını oynamada ve asma davulu çalmada büyük bir beceri kazanmıştır. Çelik, 2011 yılında ise Süleyman Demirel Üniversitesi Orman Fakültesi’ni kazandı. Isparta’da yine okuduğu bölümle alakalı çeşitli çalışmalar yaparken, Isparta yöresi halkoyunlarında da yer aldı. 2011-2015 yılları arasında Isparta’da öğrenim hayatını tamamlamış ve kültürünü geliştirerek memleketi Tekirdağ’a dönmüştür. Buraya geldikten sonra çalışma hayatına atılan Çelik, grubu ile düğünlerde, özel günlerde ve konserlerde sahne almaya başlamıştır.

Sürekli kendini yenileyerek yoluna devam eden Çelik, yıllar 2020’yi gösterdiğinde ise bir ilki yaparak, Tekirdağ Uçmakdere’de 600 metreden paraşüt ile atlayarak davul çalmıştır.

Yıllar 2021’i gösterdiğinde ise Çelik işleri büyütmüş ve adını taşıyan Ahmet Çelik Müzik Organizasyon şirketini kurmuştur. Yine aynı yıl içinde Muğla Fethiye’ye giderek, burada 2000 metre yüksekten paraşütle atlayarak şarkı söyleyip davul çalmış ve aynı gün denize 20 metre dalış yaparak denizin içinde de davul çalmıştır.

Ayrıca Çelik yeni doğan üç saatlik bebeğe davul çalmış ve buda ulusal basında büyük ilgi görmüştür. Yıllar 2022’yi gösterdiğinde 4 Ocak 2022 tarihinde Çelik davulu ile birlikte Uludağ’a gitmiş ve burada kayak yaparken davul çalmıştır. Yine aynı yıl içinde Çanakkale Boğazı’nda açılan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde kıtadan kıtaya yaya şekilde geçerek şarkı okuyup davul çalmıştır. Daha sonrasında ise “Arba Production Medya Müzik” kurucusu Arda Balkay ile profesyonel çalışmalar sonucunda Çanakkale Lapseki yöresine ait Lapseki Çeşmesi isimli anonim türküyü, ilk single çalışması olarak çıkarmış ve tüm dijital platformlarda yayınlanmıştır. Ahmet Çelik ayrıca, Lapseki Çeşmesi isimli anonim türküye bir klip de çekmiştir.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR