Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ'NDEN DIŞ İLİŞKİLER ATAĞI

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN DIŞ İLİŞKİLER ATAĞI

Yerel yönetimler için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Trakya Belediyeler Birliği’nden bir atak da dış ilişkiler çalışmalarında geldi.

Trakya Belediyeler Birliği ve Bulgaristan Ram Trakya Belediyeler Birliği, iş birliği çalışmalarına başladı.

Pandemi süreci nedeniyle uzun süredir bir araya gelemeyen Trakya Belediyeler Birliği ve Ram Trakya Belediyeler Birliği Birlik Başkanları Kadir Albayrak ve Stefan Nikolov Radev, online toplantıda buluştu.

Trakya Belediyeler Birliği Müdürü Cemal Ogün Kürümoğlu ve Ram Trakya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Prof. Ivan Varlyakov tarafından organize edilen toplantıda birlikler ve üye belediyeler arasında geliştirilecek iş birliği çalışmaları, ortak yürütülecek projeler, koordinasyon toplantıları ve benzer birçok konuda fikir alışverişinde bulunuldu.

“İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZIN ÇOĞALMASINI HEDEFLİYORUZ”

Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, online toplantıda yaptığı konuşmada, ikili ilişkilerin güçlendirilmesine vurgu yaptı. Başkan Albayrak, “Trakya Belediyeler Birliği olarak, sizlerle aynı ortamda, aynı odada toplantılarda bulunmak istiyoruz. Tüm dünya ülkelerinin ortak sorunu olan Kovid-19 sürecinin atlatılmasıyla birlikte yine eski günlerimize dönmek tek dileğimiz. Türkiye ve Bulgaristan birçok benzer kültürü olan ve değerlere sahip iki güzel ülke. Belediyelerimiz ve kentlerimizin gelişimi adına ortak toplantılar, proje paydaşlıkları gerçekleştirdik. Daha geriye gidecek olursak merhum kurucu başkanımız Sayın Osman Tabak öncülüğünde de sizlerle bir araya gelmiştik. Pandemi sürecinin geride kalmasıyla bir başlangıç yapacağız ve adeta yeni bir döneme başlamış olacağız. Şahsım ve üyelerimiz adına yüz yüze birlikteliklerimizin artmasını, ikili ilişkilerimizin ve iş birliği çalışmalarımızın çoğalmasını umuyorum.” dedi.

“TRAKYA ÇOK ÖNEMLİ POTANSİYELE SAHİP BİR BÖLGE”

Ram Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Sliven Belediye Başkanı Stefan Nikolov Radev de yaptığı konuşmada, “Sizlerle tekrar diyalog halinde olmaktan çok mutluyum. Birliklerimiz ve bölgemizdeki belediyelerimiz arasında kardeşlik ilişkileri var. Daha önce birçok alanda çalışmalar yapıldı ve çok güzel sonuçlar alındı. Bölge olarak çok önemli bir potansiyele sahibiz. Belediyelerimizin ve kentlerimizin daha fazla gelişmesi ve kalkınması için iş birliği çalışmalarımızın artmasını diliyorum. Sizleri Sliven şehrimizde ağırlamak istiyoruz. Bu, bizim için memnuniyet verici ve çok değerli.” ifadelerini kullandı.

AB Projeleri ve özellikle turizm konusunda girişimlerin ve çalışmaların arttırılması konusunda fikir birliğine varılan toplantıda, her iki ülke ve yerel yönetimler adına oldukça iyi temennilerde bulunulduğu kaydedildi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR