TEYİK’TEN 4 SPORCU MİLLİ TAKIMDA « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

25 Nisan 2022 - 23:08

TEYİK’TEN 4 SPORCU MİLLİ TAKIMDA

TEYİK’TEN 4 SPORCU MİLLİ TAKIMDA
Son Güncelleme :

02 Haziran 2021 - 23:08

Türkiye Turkcell Uzun Kulvar Milli Takım Seçmeleri 27-30 Mayıs tarihlerinde Edirne’de gerçekleştirildi. 84 kulüpten 518 sporcunun mücadele ettiği müsabakalarda; Nilsu Demiran 50m Kelebek branşında elde ettiği 26:68 derecesiyle Avrupa Gençler Alternatif barajını geçerek Milli takım kadrosunda yer almaya hak kazanarak bizi gururlandırdı.

Halit Bora Cabbar 100m Kelebek branşında elde ettiği 56:94 derecesiyle 15-16 yaş Türkiye 1. si Pınar Dönmez 100m Kurbağa branşında elde ettiği 1:14:75 derecesiyle 13-14 yaş Türkiye 1. si Cansu Canki 100m Serbest branşında elde ettiği 59:25 derecesiyle 13-14 yaş Türkiye 1. si olarak Comen Cup Müsabakalarında Ay-yıldızlı forma ile ülkemizi temsil etme hakkını kazandılar. Ayrıca Tekirdağ Yüzme İhtisas Kulübü Comen Cup Milli Takım Kadrosuna en fazla sporcu veren kulüp olarak çok büyük bir başarı elde etti.

Antrenör Sinan Saygı: Sporcularımın hedeflerine ulaşma yolunda azimli ve kararlı hazırlıkları ve müsabakalar boyunca göstermiş oldukları mücadele sonucunda hedeflerine ulaşmaları bizi onurlandırıdı. 2020-21 sezonu Milli takım hedeflerimizi gerçekleştirmiş olmanın sevinci önümüzdeki yeni hedeflere ulaşma yolunda bize büyük bir motivasyon kaynağı oldu.
Bu süreçte desteğini esirgemeyen ailelerini ve emeği geçen tüm teknik ekibimizi kutluyorum. Müsabakalarda Sporcularımızın elde ettiği dereceler:

NİLSU DEMİRAN

50m Kelebek: 27:68
15-16-17 Yaş 1. si 🥇
Açık yaş 3. sü 🥉
Avrupa Gençler Alternatif Barajı 🇹🇷

100m Kelebek: 1:02:01
15-16-17 Yaş 1. si 🥇
Açık yaş 4. sü

50m Sırtüstü: 30:6
15 Yaş 1. si 🥇
Açık yaş 4. sü

50m Serbest: 27:39
15 Yaş 2. si 🥈

100m Serbest: 58:08
15 Yaş 2. si🥈

HALİT BORA CABBAR

100m Kelebek: 56:94
15-16 Yaş Türkiye 1. si 🥇
Comen Cup Kadrosu 🇹🇷

50m Kelebek: 25:92
15-16 Yaş Türkiye 1. si 🥇

200m Kelebek: 2:07:29
16 Yaş Türkiye 3. sü 🥉

50m Serbest: 24:79
En iyi zaman

PINAR DÖNMEZ

100m Kurbağa: 1:14:75
13-14 Yaş Türkiye 1. si 🥇
Comen Cup Kadrosu 🇹🇷

50m Kurbağa: 34:55
13-14 Yaş Türkiye 1. si 🥇

200 Kurbağa – 2:41:41
14 Yaş Türkiye 2. si 🥈

CANSU CANKİ

100m Serbest: 59:25
13-14 Yaş Türkiye 1.. si 🥇
Comen Cup Kadrosu 🇹🇷

200m Karışık:
2:27:17 – En İyi Zaman

FİKSTÜR - 22 Nisan 2022 Cuma

Tümünü Gör

20:30

Çaykur RizesporvsFenerbahçe

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

# TAKIMLAR O AV P
1 Trabzonspor 34 34 76
2 Fenerbahçe 34 29 65
3 İttifak Holding Konyaspor 34 21 64
4 Medipol Başakşehir 34 17 57
5 Adana Demirspor 34 10 52
6 Aytemiz Alanyaspor 34 3 52
7 Beşiktaş 34 5 51
8 Fraport TAV Antalyaspor 34 4 51
9 VavaCars Fatih Karagümrük 34 -7 50
10 Atakaş Hatayspor 34 -4 49
11 Kasımpaşa 34 9 47
12 Galatasaray 34 -2 47
13 Demir Grup Sivasspor 34 1 45
14 Yukatel Kayserispor 34 -8 43
15 Gaziantep FK 34 -6 42
16 GZT Giresunspor 34 -5 40
17 Altay 34 -16 30
18 Çaykur Rizespor 34 -32 30
19 Göztepe 34 -20 28
20 Öznur Kablo Yeni Malatyaspor 34 -33 20
# TAKIMLAR O AV P
1 MKE Ankaragücü 33 25 66
2 Bereket Sigorta Ümraniyespor 32 23 63
3 Royal Hastanesi Bandırmaspor 32 18 55
4 İstanbulspor 32 16 54
5 BB Erzurumspor 32 15 54
6 Eyüpspor 32 10 51
7 Yılport Samsunspor 32 7 46
8 Manisa FK 33 1 46
9 Tuzlaspor 32 5 45
10 Adanaspor 33 0 44
11 Gençlerbirliği 32 -10 42
12 Ankara Keçiörengücü 32 -4 41
13 Altınordu 33 -17 41
14 Kocaelispor 32 -10 40
15 Altaş Denizlispor 32 -10 39
16 Beypiliç Boluspor 32 -6 38
17 Nasadoge Menemenspor 32 -11 37
18 Bursaspor 32 -12 35
19 Balıkesirspor 32 -40 12
# TAKIMLAR O AV P
1 Pendikspor Futbol 32 29 73
2 Amed Sportif Faaliyetler 32 7 53
3 Isparta 32 Spor 33 8 52
4 Tarsus İdman Yurdu 32 10 52
5 Bucaspor 1928 32 9 50
6 TECO Karacabey Belediyespor 32 13 50
7 Anagold 24Erzincanspor 32 11 48
8 Ankara Demirspor 32 6 46
9 Weecoins Kırklarelispor 32 9 46
10 Nazilli Belediyespor 32 3 45
11 Kırşehir Belediyespor 32 4 43
12 Şanlıurfaspor 32 8 43
13 Uşakspor A.Ş. 32 -16 38
14 CriptoSwaps Zonguldak Kömürspor 32 -6 38
15 Pazarspor 32 -23 33
16 Akhisarspor 33 -21 31
17 Karatay Termal 1922 Konyaspor 33 -13 29
18 Eskişehirspor 33 -38 25
19 GMG Kastamonuspor 0 0 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Sakaryaspor 35 50 78
2 Bodrumspor 35 35 70
3 1461 Trabzon FK 35 28 67
4 Sivas Belediyespor 35 31 63
5 Çorum FK 35 19 61
6 Silahtaroğlu Vanspor FK 35 7 60
7 Afjet Afyonspor 35 25 59
8 An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 35 10 57
9 Somaspor 35 3 52
10 İnegölspor 35 -2 49
11 Ankaraspor 35 10 48
12 Etimesgut Belediyespor 35 -9 44
13 Diyarbekirspor 35 -7 41
14 Sarıyer 35 -9 39
15 Serik Belediyespor 35 -9 39
16 Adıyaman FK 35 -25 36
17 Turgutluspor 35 -28 34
18 Ergene Velimeşespor 35 -35 31
19 Niğde Anadolu FK 35 -40 25
20 Kahramanmaraşspor 35 -54 18
# TAKIMLAR O AV P
1 Manchester City 6 8 12
2 Paris St Germain 6 5 11
3 RB Leipzig 6 1 7
4 Club Brugge 6 -14 4