Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTESKİ YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

TESKİ YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

TESKİ Tekirdağ genelinde bir yandan yatırımlarını sürdürürken, bir yandan da alt yapıda yaşanan sorunları çözmeye devam ediyor.

TESKİ Şarköy ilçesinde “İçme Suyu Hattı Deplase Çalışması” tamamladı. Bağlantı çalışmaları esnasında çalışmaları yerinde inceleyen TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak, “Tekirdağ genelinde yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Şarköy ilçemizde İçme suyu hattı deplase çalışmalarını tamamladık. Zorlu hava koşullarında soğuk havada özveriyle çalışmalarını sürdüren TESKİ Emekçilerine teşekkür ederim” dedi.

Marmaraereğlisi merkezde yapılacak olan arıtma tesisi ile ilgili Marmararereğlisi halkına müjde veren TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak, “Marmaraereğlisi merkezde bizim şuanda mevcut bir arıtma tesisimiz var. Bunun yerine yeni bir arıtma yapıyoruz. İller Bankası tarafından bunun ihalesi yapıldı. Sadece limana gelecek demir yolundan dolayı yer değişikliği yapıldı. Marmaraereğlisi Belediyesi bize başka bir yer tahsis etti. Projede revizyon yapılıyor. Proje revizyonundan sonra burasının inşaatı devam edecek. Planlarımız içerisinde 2022 yılı içerisinde ilk kazma vurulur ve inşaatı başlar. 2023 yılı içerisinde de tamamlanacak. Hiçbir sıkıntı yok” diye konuştu.

Ayrıca alt yapıda yaşanan sorunlarda sahada TESKİ ekipleriyle birlikte hareket eden Turhan Toprak sorunların anında çözülmesi için çalışmalarını da gerçekleştiriyor.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR