Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelTEKİRDAĞSPOR’A KİMSE SAHİP ÇIKMIYOR!

TEKİRDAĞSPOR’A KİMSE SAHİP ÇIKMIYOR!

Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru basın toplantısı düzenleyerek Tekirdağspor’un 55’inci yılına özel piyango çalışmasına Tekirdağ’da iş insanlarından siyasiye, bürokratlardan, yatırımcılara kadar hiç kimsenin destek çıkmadığını ifade etti.

“BÜROKRATLAR NEREDE?”

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru, “2019 Mayıs ayından beri Tekirdağspor Başkanlığını yapıyorum. Bu süreçte şahsım ve yönetim kurulu olarak her şeyin güzel olması için ellerimizden geleni yaptık. Bugün en önemli konumuz Tekirdağspor Milli Piyango çekilişimiz. Şehrimizde kulübümüze en büyük desteği veren hiçbir zaman yalnız bırakmayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel var. Onun dışında Bürokratlar, büyük yatırımcılar, siyasi kişiler, belediye Başkanları kimse bize yardımcı olmuyor. Halbuki spor en büyük birleştirici güç. Bizler ciddi fedakarlıklar vererek bu tekneyi yürütmeye çalışıyoruz. Ancak bu üç, dört kişiyle olacak şey değil. Bizler herkesin desteğini bekliyoruz.

97 BİLET SATILDI

Tekirdağspor Milli Piyango çekilişi yapacağız. 1000 tane bilet bastırdık. Şuana kadar sadece 97 bilet satabildik. Bu piyango çekilişi kapsamında 3 adet Clio araba, 1 adet motorbisiklet, 3 adet iphone telefon vereceğiz. 5 bin TL olan biletlerden bin adet satarak alan kişinin de piyango çıkma ihtimalini yükselttik. Ama şuana kadar planladığımız kadar satamadık. Eğer planladığımız satış rakamlarına çıkamadığımız takdirde sezon bütçe tutarları finanse etme konusunda çok büyük zorluklar yaşayacağız. Hatta üzülerek belirtmek istiyorum bırakmak zorunda bile kalacağız. Bugüne kadar geçmiş dönem SGK, vergi, personel, sporcu, tedarikçi, kira gibi borçların toplamında oluşan 4 milyon borcun 2 milyon 323 bin TL’sini ödedik. En büyük amacımız borçsuz bir Tekirdağspor olmak” diye konuştu.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR