Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTekirdağ’ın İlk Uluslararası Montessori Okulu

Tekirdağ’ın İlk Uluslararası Montessori Okulu

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bu sene yeni açılan Özel Lina Montessori Anaokulu ve ilkokulu büyük bir başarıya imza attı. Açıldığı ilk senede 2 ay içerisinde dünyada uluslararası düzeyde sertifikasyon yapan en büyük organizasyon olan Amerikan Montessori Society tarafından üyeliğe kabul edildi

BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTIK

Özel Lina Montessori Anaokulu ve ilkokulunun kuruluşunun ikinci ayında büyük başarıya imza attığını kaydeden  Lina Montessori Anaokulu ve İlkokulu Koordinatörü M. Seda Baş, “Büyük bir başarıya imza attık. Açıldığı ilk senede 2 ay içerisinde dünyada uluslararası düzeyde sertifikasyon yapan en büyük organizasyon olan Amerikan Montessori Society tarafından üyeliğe kabul edildi. Bu bizim için ve şehrimiz için önemli bir gelişme” dedi.

ARTIK ULUSLARARASI BİR OKUL OLDU

Uluslarası bir okul olduklarını aktaran Baş, “Bugün şehrimiz okulumuz, velilerimiz  ve öğrencilerimiz  adına çok mutlu bir haber aldık. Yaptığımız tüm çalışmalar ve verdiğimiz onca emeğin ardından American Montessorı Society tarafından üye okul olarak kabul edildik. Böylece uluslarası düzeyde bir okul üye okul olma yolundaki ilk aşamayı geçmiş olduk. Okulumuz üye olma aşamasında AMS tarafından 4 ana başlıkta incelenmiştir.  Öğretmenlere yetkili kişi ve kurumlar tarafından eğitim verilmesi ve sertifikalandırılması, Kullanılan materyallerin tamamının Orjinal ve onaylı üretim olması, okulun bahçe ve sınıf yapıları yeterli alanların ayrılması ve zenginliği, Eğitimi alacak Okul yöneticisinin Amerika da AMS accredite okullarından birinde 20 gün staj anlaşması yapması ve 1 yıl boyunca AMS programlarını takip etmesi” bilgilerini verdi.

TÜRKİYE’DEN SADECE 13 OKUL VAR

Baş, “Tüm bu aşamalardan başarı ile geçen ve talep edilen hertürlü belgeyi eksiksiz ve zamanında sunan Okulumuz her geçen gün sizlerin de desteği ile ‘Montessori İlkelerini’ sürekli ve en doğru şekilde takip ederek büyümeye devam edecektir. Şu anda Türkiye de sadece 13 okul uluslarası üye okuldur” diye konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR