Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM“TEKİRDAĞ’IN GELECEĞİ'DE - DEVASI'DA AK PARTİ’DİR”

“TEKİRDAĞ’IN GELECEĞİ’DE – DEVASI’DA AK PARTİ’DİR”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan gazetemizi ziyaret ederek AK Parti’den ayılıp Gelecek ve Deva Partilerin kurulmasıyla ilgili net konuştu; “Türkiye’nin ve Tekirdağ’ın geleceği de, devası da AK Parti’dir” dedi.

“UFALACAKLAR PARÇALANACAKLAR GİDECEKLER”

Mestan Özcan yeni kurulan partiler ile ilgili şu sözleri söyledi; “Yeni kurulan partiler AK Parti’nin geçmişinde olan isimlerin kurduğu partiler. Geçmiş dönemlerde partiler kurulur, partiler iktidara gelir. Sonra o yıpranmadan dolayı partiler kendilerini revize edemez, yenileyemez. Ondan sonra parti parçalanır, bölünür, gider. Ama AK Parti’nin farklı bir özelliği var. Kurulduğu günden bu yana tek başına iktidar olmasının asıl sebebi önemli bir lidere sahip olması. Bu lidere çok bağlı ekiplerin olması. Milletin lidere ve ekibine sahip çıkmasıdır. Elbette fikir ayrılıklar olur. Bizim partimizi başka bir yere evirecek olan parti içindeki muhalefet değil, millettir. Millet bizi bir yere gönderecekse gönderir. Bunu anlayamayanlar partiden ayrılıp parti kuruyorlar. 2 parti kuruldu. Ufalıp parçalanmış hale gelecekler. Bu partilerde kaybolup gidecekler. AK Parti’nin çok daha uzun süre bu ülkede lider parti olacağını görmeleri lazımdı. İyi siyasetçiler bunu görür”

“TEKİRDAĞ’DA AK PARTİ’YE İLGİ YÜKSEK”

AK Partiden istifalar var mı sorusuna cevap veren Mestan Özcan, “E-devlet üzerinden istifa edenler olmuştur bu süreçte. Tekirdağ’da il başkanı olalı 10 ay oldu. Şimdi üye çalışmalarına başlayacağız. Kongrelerimizi yaptıktan sonra üye çalışmalarına başlayacağız. Dolayısıyla kongreler ertelendiği için koronavirüs tehditi kalkar kalkmaz üyelerimizi kazandıracağız. 3 belediyenin alınmış olması, son seçimde oyumuzu yüzde 7 oranında artış olması AK Parti’ye ilginin göstergesidir. Türkiye’nin ve Tekirdağ’ın geleceği de her derde devası da AK Parti’dir”

“BASKI VE TEHDİT SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

AK Parti’den ayrılıp Gelecek ya da Deva Partisi’ne gitmek isteyenler üzerinde baskı ve tehdit oluşturulduğu iddialarına AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan şu şekilde cevap verdi; “Ben AK Parti İl Başkanıyım. Ne ben ne benim yöneticilerimin böyle bir şey içerisinde olması söz konusu değildir. Kaldı ki Türkiye’de her birey siyasi görüşünü özgürce beyan edebilir. Siyasi hangi tarafta duracağını kendisi tercih edebilir. Buna baskı yapılamayacağı gibi bir engelde olunamaz diye düşünüyorum. Saçma. Herkes her yere gitmekte serbest, özgür olmalıdır”

Gazetemize gerçekleştirilen ziyarette İl Başkan Yardımcısı Mustafa Bahar’da yer aldı. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR