Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTEKİRDAĞ'DA ULAŞIMA ZAM GELDİ

TEKİRDAĞ’DA ULAŞIMA ZAM GELDİ

HABER: ERTAN GENCE

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin kararıyla otobüs ve minibüs ücretlerine zam geldi. Tam ücret 2.75’ten 3 TL’ye yükseltilirken, öğrenci ücretine zam gelmeyerek  1.75 TL’de kaldı.

UKOME KARAR ALDI

Ülkemizde yaşanan enflasyon rakamlarından, parça ve mazot fiyatlarının yüksek olmasından dolayı otobüs ve minibüs esnafı sıkıntı yaşıyordu. Yaşanan olumsuz olaylardan sonra minibüs ve otobüs esnafı enflasyon rakamına göre UKOME’den zam istedi. UKOME yaptığı toplantı sonrası minibüs ve otobüs ücretlerine zam kararı aldı. Tam ücret 2.75’ten 3 TL’ye yükseltilirken, öğrenci ücretine zam gelmeyerek  1.75 TL’de kaldı.

ESNAF ZAMMI YETERLİ BULMUYOR

Tekirdağ Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan konuyla ilgili Tekirdağ Günaydın Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada, “Yeni yılda uygulanmak üzere otobüs ve minibüs ücretlerine UKOME kararıyla zam gerçekleşti. Fakat 2019 yılı esnaf için karanlık bir yıl geçecek. Tam ücret 2.75’ten 3 TL’ye yükseltilirken, öğrenci ücretine zam gelmeyerek  1.75 TL’de kaldı. Biz karardan memnun değiliz. Çünkü enflasyon rakamları ortada. Gelen zam ortada. Biz karara zaten şerh düştük. Çünkü esnafın bu ücretlerle mağdur olacağını düşünüyoruz. Ama yapacak bir şey yok. Umarım devletimiz esnafının yanına yer alan kararlar alır” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR