Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTEKİRDAĞ'DA ROMANYA RÜZGARI ESTİ

TEKİRDAĞ’DA ROMANYA RÜZGARI ESTİ

Romanya-Türkiye iş imkanlarının artırılmasına yönelik Romanya’dan Tekirdağ’a gelen ve Avrupa Serbest Bölgesi, Çorlu Atatürk Havalimanı, Asyaport, NKÜ ve Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ni ziyaret eden Rumen Heyet Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ı makamında ziyaret Başkan Günay ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

Heyette Galat Belediye Başkanı Ionut Pucheanu, Galat Belediye Meclis Başkanı Costel Fotea, Galat Belediyesi Avrupa Merkezi İdari Müdürü Camelia Epure, Galat Belediyesi Şehircilik Konseyi Başkanı Cornel Moise Oancea, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Başkanı Nazmi Doğan, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın Alsancak, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Trakya Bölge Temsilcisi Fatih Semercioğlu ve Özcan Doğan yer aldı.

Program ilk olarak Avrupa Serbest Bölge ziyareti ile başladı. Rumen Heyete ASB ziyaretinde Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay eşlik etti. Serbest Bölge Müdürü Zafer Atabakan tarafından karşılanan heyete, ABS Satış ve Pazarlama Müdürü Ata Yılmaz Gür tarafından yapılan Avrupa Serbest Bölgesi’nin firmalara sunduğu imkanlar, mevzuat, ASB işleyişi, firma tanıtımları ve olası işbirliği konularına dair bilgilendirmeler yapıldı. Rumen Heyeti adına Galat Belediye Başkanı Ionut Pucheanu; Galat Şehrinde bulunan Serbest Bölge’nin incelenmesi ve bölgesel işbirliğinin geliştirilmesi adına ASB Yetkililerini Galat Şehrine davet etti.

Daha sonra Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı’yı ziyaret eden heyete Kaymakam Sarılı Romanya’dan gelen heyeti Çorlu’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek heyete teşekkür etti. Çorlu Havaalanı hakkında bilgiler aktaran Kaymakam Sarılı, Çorlu Atatürk Havalimanı’nın Trakya Bölgesi için önemli olduğunu ifade etti. Meydan Müdürü Ahmet Gündoğmuş, Rumen Heyeti;  Çorlu Atatürk Havalimanı’nın kapasitesi, yurtiçi ve yurtdışı tarifeli/tarifesiz uçuşlar, inşaat aşaması, işletim süreçleri, uçuş eğitimleri ve kargo uçuşları konusunda bilgilendirdi.

Namık Kemal Üniversitesi’ni de ziyaret eden heyet gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanı Ionut Pucheanu, Galati’ye yeni yapılacak olan hastane binası için yapılan uzun araştırmalardan sonra   Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastane binasının örnek alınmasına karar verdiklerini Rektör Mümin Şahin’e aktardı. Pucheanu, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin çağın gereklerine uygun, modern ve üstün teknolojik donanıma sahip bir hastaneye sahip olmasından etkilendiklerini kaydederek kendi hastanelerinde de bu imkanları uygulayacaklarını belirtti.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR