Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTEKİRDAĞ'DA MİNİBÜSÇÜLER EYLEM YAPTI

TEKİRDAĞ’DA MİNİBÜSÇÜLER EYLEM YAPTI

Tekirdağ’da UKOME kararı ile güzergahları değiştirilen minibüsçüler Büyükşehir Belediye binası önünde kontak kapatarak eylem yaptı.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde, SS. 21 Kooperatifine bağlı minibüsçüler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin aldığı UKOME kararına karşı, bir araya gelerek eylem yapma kararı aldı. Sabah erken saatlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Binası önünde toplanarak kontak kapatan minibüsçüler güzergahlarının değiştirilmesinden dolayı çalışmayacaklarını, gerekirse araçlarını burada bırakıp gideceklerini belirti. Minibüsçüler, Cumhuriyet Bulvarı ve Sinop Mahallesi güzergahını kullanacaklarını, çevre yolu güzergahını kullanmak istemediklerini dile getirdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a tepki gösteren minibüsçüler, güzergah kararının bir an önce düzeltilmesini bekliyor.

BU ARAÇLAR BURADAN KALKMAYACAK

Konuyla ilgili basın açıklaması gerçekleştiren S.S 21 No’lu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Karahan; ‘’Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin almış olduğu UKOME kararına karşı eylem yapıyoruz. Mahkeme kararına uymuyor, mahkeme kararımız olmasına rağmen UKOME kararı alıyor. Belediye başkanı diyor gidin mahkemeye verin, mahkemeyi kazanıyoruz geliyoruz tekrar UKOME kararı alıyorlar. Biz mahkemedende bıktık, belediyenin almış olduğu UKOME kararından da bıktık. Biz şuanda eylemimiz ya araçlarımız Sinop mahallesinden gidecek yada Cumhuriyet Bulvarından gidecek. Çevre yolundan araçlarımız gitmeyecek bunun mücadelesini veriyoruz. Bu işide sonlandırmasını istiyoruz Kadir Başkanımızdan talimat gelmediği sürece bu araçları buradan çekmiyoruz, araçları burada bırakıp gideceğiz.’’ Dedi.

BU DURUM BÖYLE GİDERSE BİZ BU İŞİ YAPAMAYIZ

Güzergahlarının değişmesinin ardından mağdur olduklarını, evlerine ekmek parası götüremediklerini belirten Esnaf Saadettin Özdemir ; ‘’ Bu kararı aldıran Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un baskısından dolayı bu kararı alıyorlar ve şuanda yolcularımızda mağdur, bizlerde mağduruz bu durum böyle devam edecekse biz bu toplu taşıma işini yapmamayı düşünüyoruz. Bugün bize bir cevap vermezlerse bugün bu araçları burada bırakıp gitmeyi düşünüyoruz. 43 araçlık bir kooperatifiz.’’şeklinde konuştu.

ARABAMIDA KENDİMİDE YAKACAĞIM

Mahkeme kararlarının olmasına rağmen, Belediyenin bu kararda ısrar etmesine tepki gösteren Esnaf Tekin Kaya ; ‘’Bizim zaten kazancımız yok, birde büyükşehire bağlı olduğumuz için, eğer Çorlu Belediye başkanı bizi yönetiyorsa o zaman biz Çorlu’ya bağlanalım bizim burada ne işimiz var. Artı şuanda bizim kazancımız yok, şuanda otoban yolunda hiçbir tane dolmuş, hiçbir otobüs çalışması mantıklı mı ? O zaman bize desin ki plakaları bize bırakın gidin. Ben İstanbul’da dairemi sattım 500 lirayai geldim buraya 600 liraya araba aldım benim engelli bir çocuğum var, ben Çorlu’ya taşınmayı düşündüm. Şuanda benim arabam çöp. Ben Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşıyım, ben başka ülkenin vatandaşı değilim. Bize adaletten bahsediyorlar, bizim mahkeme kararımız var adalet bu mu ? Adalet dedikleri zaman Ankara’ya yürüdüğü zaman, ben kendim CHP’liyimde özellikle açıkça söylüyorum. CHP’li olduğum halde benim başkanım Ankara’dan İstanbul’a yürüyor, adaleti savunuyor. Bu belediye başkanıda bizi buraya getirmiş. Yahu ben arabamıda yakacağım, kendimi de burada yakacağım. Diyerek sözlerini noktaladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı binası önünde Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile görüşmek için bekliyorlar.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR