Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTEKİRDAĞ'DA KAHVECİLER İSYANDA

TEKİRDAĞ’DA KAHVECİLER İSYANDA

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan bu yana kahvehanelerde oyun oynanmaması ve halı sahaların hala açılmaması esnafı batma noktasına getirdi.  Tekirdağ Kahveciler Odası Başkanı Fahrettin Bayar, “Eğlence mekanları açık kahvehanede oyun oynanması yasak. Zengin mutlu fakir ölsün mü?” diye hükümet kararını eleştirdi.

EĞLENCE MEKANLARI AÇIK KAHVEDE OYUN YASAK!

Tekirdağ Kahveciler Odası Başkanı Fahrettin Bayar, “16 Mart’ta genelge çıktı, 17 Mart’ta kapattık. Kahvehanelerde gazete yasak, oyun oynanması yasak. Ama her yerde serbest. Bütün her yer açık. Kafe, restoran, eğlence mekanları açık. Kahvehanede oyun yasak. Para alışverişleri hep var ama. Zengin mutlu fakir ölsün. Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı, İçişleri Bakanı, vs. yetkililer bir gün Allah’ım sizi de hayatınızı idame edeceğiniz ekmeğinizle imtihan eder. İki bayramdır çocuklarının yüzüne bakamayan Kahveciler, halı saha esnafları üç milyon halk perişan. Bizleri normale döndürün veya artık bu meslekler açılmayacak deyin. Yoksa bizleri yok olsun diye mi bekliyorsunuz? Dün üç tane daha esnafım iflas etti ve işletmesine son verdi. Bu insanlar ne iş yapacak? Kahvelerde oyun yasak olduğu için Türkiye’de covit-19 mu bitti?” dedi.

ZABITA ÇAY FİYATLARINI DENETLEMELİ!

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’ndeki sahilde çay ve kahve fiyatlarındaki fahiş fiyatlar konusunda da açıklama yapan Fahrettin Bayar, “Bizim verdiğimiz tarifeler belli. Zabıtalar denetleyecek. Çay bardağı 2.5 TL’den yukarı satamazlar. Kahve 5 TL. Kimse kusura bakmayacak. Süleymanpaşa Çay Bahçeleri o tarifelere uyuyor ama diğer kafeler uymuyor. Zabıtaların denetleyip gerekeni yapması gerekiyor” diye konuştu.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR