Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTRAKYA'YA YAKIŞACAK PROJE “282 OTOTEK TİCARET MERKEZİ”

TRAKYA’YA YAKIŞACAK PROJE “282 OTOTEK TİCARET MERKEZİ”

Tekirdağ’da konteynırlarda oto galericilik mesleğini yapmaya çalışan galerici esnafı, yeni yapılması planlanan 57 plazalık 282 OTOTEK Ticaret Merkezi’nin bir an önce yapılmasını istiyor.

“TRAKYA’DA BİR İLK OLACAK”

Tekirdağ Oto Galericiler Yapı Kooparatif Başkanı Aydın Dağ, “282 OTOTEK Ticaret Merkezi projesi ile Tekirdağ oto galericileri bir araya toplayarak Tekirdağ’da oto ticaretini Tekirdağ’a yakışan bir şekilde yapılmasını planlıyoruz ve buraya gelen müşterilere modern, konforlu bir ortamda hizmet etmek istiyoruz. Bizler oto galerici işini gerçekten meslek haline getirmek istiyoruz. 282 OTOTEK Ticaret Merkezi Tekirdağ’da, Trakya’da bir ilk olacak. Benzer projeler ama bizim yapacağımız standartlarda  yok. Ticaret Bakanlığının çıkardığı kanun ve yasalara göre yapıyoruz. Dükkan metre kareleri, dükkanların içinde lavabosu, sekreteryası olacak. Burada 57 tane plaza yapılacak. Burada noter olacak, expertiz firması ve banka şubeleri olacak. Buradan araç alan biri aracı expere sokacak, bankadan alışverişini tamamlayıp, noterde satışını gerçekleştirebilecekler. Alıcıda satıcı da mağdur olmayacak” dedi.

“YENİ BİR YAŞAM ALANI MEYDANA GELECEK”

Modern ve çağın gerektiği şartlarda bir düzen olacağını söyleyen Başkan Aydın Dağ, “Şuanda burası panayır alanı gibi. Dışarıdan gelen biri burasını galericiler sitesi değil de panayır yeri gibi görüyor. Konteynırlarda, buz gibi ortamlarda araç satmaya çalışıyoruz. Tamamen ilkel şartlarda çalışma yürütüyoruz. Yeni yapılacak 282 OTOTEK Ticaret Merkezi projesinde araçların korunması açısından, modern ve görünüş açısından farklar olacak. Özellikle bayan müşterilerimiz bu konteynırların içine girmeye korkuyorlar. Nasıl girecek haklılar. Yeni yapılacak dükkanlar modern, son sistem ve otomatik yangın söndürücüler olacak. Şuanda burada olmayan her şey o dükkanlarda olacak. Çağın gereksinimleri karşılayacak. Çevre düzenlemesi ile sosyal tesisleriyle her şeyiyle Tekirdağ’da dört dörtlük bir yaşam alanı meydana gelecek. İnşallah 282 OTOTEK Ticaret Merkezi 2020 Haziran ayında başlayacak. 2021 yılında bu proje tamamen bitecek. Bu projede başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’e teşekkür ediyoruz. Bu projenin hayata geçmesi için emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

“KONTEYNIRLARDA SIĞINMACI GİBİYİZ”

Galerici Ömür Aybaş, “Konteynırların içinde yaşıyoruz burada. Sığınmacı gibiydik. Bir an önce yeni projemiz yapılsın ve çalışmalarımızı ona göre yürütmek istiyoruz. İşlerimiz daha iyi olacak. Tekirdağ için iyi bir yer olacak. Dışarıdan gelen biri buraya teneke mahalle diyorlar. Göze hoş gelmiyor. Bir an önce kalıcı binalara geçmemiz lazım” dedi.

“TAVUK ÇİFTLİĞİNDEN KURTULMAK İSTİYORUZ”

Galerici Raif Uçak, “Tekirdağ için çok güzel bir projedir. Galericiler sitesi Tekirdağ’da hiçbir yer de yok. Tavuk çiftliği gibi bir yerimiz var. Buradan kurtulmak istiyoruz. Park sorunu olmayacak bir düzen gelecek. Alıcı ve satıcı burada memnun olacak” dedi.

“KIŞIN ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞIYORUZ”

Galerici Baran Gür, “Bu projeyi destekliyoruz. Burada çadırlarda yaşıyoruz, iş yapmaya çalışıyoruz.  O sebepten dolayı bu proje güzel olacak. Kışın çok zor oluyor. Isınma problemi, temizlik konularında. Burada her şey çok güzel olacak yani” dedi.

“MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLAYACAK YERİMİZ YOK”

Galerici Ahmet Hamdi Demirkapılar, “Yerimiz tam bir rezalet. Gelen misafirlerimizi ağırlayacak yerimiz yok. Kış aylarında çile içerisindeyiz. Yeni yapılacak projede fiziki ve alt yapısı bakımından bize ve Tekirdağ’ımıza artısı olacak. Büyükşehir olmanın bence farkını yaşayacağız. İşlerimizde ona göre artacak. Hayırlısı olsun ve bir an önce yapılması için yetkililerden gereken ilginin gösterilmesini rica ediyoruz” dedi.

“ESNAFTA, VATANDAŞTA MAĞDUR OLMASIN İSTİYORUZ”

Galerici Murat Karamavuş, “Bizler burada esnafız. Bizler bu kış aylarında ısınma problemleri yaşıyoruz. Konteynırlarda mahvolduk. Bir an önce proje hayata geçsin. Bizde modern bir şekilde yaşamaya devam edelim. Esnafta, vatandaşta mağdur olmasın” dedi.

ERTAN GENCE

 

 

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR