Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTEKİRDAĞ’DA BAYRAM YOĞUNLUĞU

TEKİRDAĞ’DA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Kurban Bayramı nedeniyle Tekirdağ’da Tekirdağ valiliğince her yıl düzenlenen vatandaşlarında katıldığı geleneksel bayramlaşma töreni Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un da katılımıyla gerçekleşti.

MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR DOLDU TAŞTI

Kurban Bayramı’nda Tekirdağ’da vatandaşlar Belediyenin gösterdiği alanlarda kurbanlarını keserken, daha sonra bayram ziyaretlerini gerçekleştirdi. Ayrıca 4 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen tatilciler Tekirdağ’ın mavi bayraklı plajlarına akın etti. Bayramın son gününe kadar sıcak havanın da etkisiyle vatandaşlar ve turistler, mavi bayraklı plajları doldurdu. Tatilciler, mavi bayraklı plajların yanı sıra Kumbağ ve Hoşköy’de güneş ve denizin keyfini çıkardı. Son yıllarda artan mavi bayraklı plaj sayısının Tekirdağ’ın turizm potansiyelini artırdığını da kaydedildi.

YOLLARDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilip Trakya istikametine giden tatilcilerin, dönüş yolculuğu erken başladı.  Tekirdağ-İstanbul Yolunda uzun araç kuyrukları oluştu. Dönüş yolculuğunu son güne bırakmayıp, trafikte çile çekmek istemeyen tatilciler Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi’nden İstanbul girişine kadar yoğunluğa neden oldu.  Tekirdağ ve İstanbul yoğunluk haritasında ise bazı bölgelerdeki yoğunluğun kırmızı olduğu görüldü. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri trafik kontrollerini sağlayarak tatilcilerin güvenli bir şekilde ulaşım yapmalarını sağladı.

Ayrıca  bayramda Tekirdağ esnafı yoğun satış gerçekleştirerek ikinci kez bayram yaşadı. Tüm otel pansiyonlar dolarken, esnaf ise gece geç saatlere kadar satışlarını gerçekleştirdi.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR