Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelTEKİRDAĞ'DA ARICILIK MARKA OLACAK

TEKİRDAĞ’DA ARICILIK MARKA OLACAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından arıcılığı desteklemek, geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla uygulamaya koyulan “Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi”nin değerlendirme toplantısı, Malkara’nın ardından Muratlı ve Şarköy ilçelerinde devam etti.

Değerlendirme toplantılarında Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Bal Üretcileri Birliği ve arı yetiştiricileri katıldı.

“MARKALAŞMA ÇALIŞMASI YAPILMALI”

Toplantı ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi sonucunda elde edilen balın değerlendirilmesi için ortak bir girişime ihtiyaç duyulduğunu ve iyi bir markalaşma çalışması ile pazara yerleşmenin mümkün olduğunu belirtti. Değerlendirme toplantısında ayrıca projenin mevcut durumu, arı yetiştiricilerinin sorunları, ürünlerin pazarlanması ve önümüzdeki yıllarda yapılacak çalışmaların alt yapıları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi”nin değerlendirme toplantılarının tüm ilçelerde tamamlanmasının ardından genel bir değerlendirme toplantısı yapılacak.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR