Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTEKİRDAĞ’A 23 MİLYAR TL YATIRIM

TEKİRDAĞ’A 23 MİLYAR TL YATIRIM

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Tekirdağ 7. İl Kongresi’ne katılmak ve Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin açılışını yapmak içinTekirdağ’a gelerek Tekirdağ yapılan yatırımlar ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunan 41. Komando Tugay Komutanlığı’na gelerek sancak verme törenine katıldı. Ardından AK Parti Tekirdağ İl Kongresi’ne katılmak ve Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin açılışını yapmak üzere Tekirdağ’ın Merkez ilçesi Süleymanpaşa’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Süleymanpaşa Saffet Konmaz camisinde kıldı. Cuma namazının ardından Erdoğan, Tekirdağ Valiliğini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyarette Vali Aziz Yıldırım ile bir süre görüştü. Buradan Süleymanpaşa Belediyesine geçen Erdoğan, Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’den ilçedeki çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra AK Parti Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresine katılmak üzere Namık Kemal Stadyumu’na hareket etti. Recep Tayyip Erdoğan, kongrede  Tekirdağ ile ilgili tamamlanan ve devam eden projeler hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

“MEDENİYETİMİZİN PARLAYAN İNCİSİ TEKİRDAĞ”

AK Parti 7. Olağan Kongresinde konuşmasını gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan, “Fetihler, Fatihler gören, Rabbim’den lütuflar gören Tekirdağ, medeniyetimizin parlayan incisi Tekirdağ, Rumeli deyince gözleri buğulanan hasreti, sevinci, acıyı yaşayan onurlu Tekirdağ, destan yazmak ile kalmayan kendisi de destan olan Tekirdağ… Rabbim’e 1.5 yıl sonra bir kez daha Tekirdağ ile buluşmayı nasip ettiği için teşekkür ediyorum. Tekirdağ geçtiğimiz seçimde yüzde 44 ile destek verdi ama bu yeterli olmadı. Ama bir sonraki seçimde gayretimizle bunun yüzde 50’nin üzerine çıkaracağız. Ülkemizi 2023 vizyonu ile buluşturan parti olarak bu hedefleri hayata geçirmek de bizim hedefimizdir. Güçlü bir 2053 vizyonunu bizden sonrakilere miras bırakacağız. Tekirdağ’ı en önde görmek istiyoruz. Şehirlerimizin her birini eserler ve yatırımlar ile muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkardık” dedi.

“ÇİFTÇİYE 3 MİLYAR DESTEK”

Yatırımlar hakkında bilgi veren Recep Tayyip Erdoğan, “Tekirdağ’a eski rakam ile 23 katrilyon, yeni para ile 23 milyar lira yatırım yaptık. Namık Kemal Üniversitesi’ni Tekirdağ’a kim kazandırdı, biz kazandırdık. 3 bin 100 kapasiteli yurtlar kazandırdık. 4 millet bahçesi projemiz var. Sağlıkta toplamda bin 460 yataklı 30 yeni sağlık tesisi inşa ettik. Kapaklı Devlet Hastanemizin ihalesi de devam ediyor. 6 bin 217 toplu konut projesini hayata geçirdik. İstanbul’u Çanakkale’ye, sonrasında Kuzey Ege’ye bağlayacak projemiz etap etap sürüyor. Kuzey Marmara Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü ile Marmara bölgesinin otoyol ringini tamamlıyoruz. Tekirdağlı çiftçilerimize eski rakamla 3.5 katrilyon, yeni rakamla 3.5 milyar destek verdik. Söz verdiğimiz gibi Hayrabolu’ya da doğal gaz arzını sağladık. Tekirdağ hak ve özgürlüklerin teminatı olan, ekonominin de kıymetini çok iyi bilen bir şehirdir. Küresel düzeydeki sarsıntılar ülkemizi de etkilemiştir. Türkiye’yi vesayetle, darbe ile, kaos ile istedikleri çizgiye getiremeyeceklerini görenler ekonomimize de saldırmışlardır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra ülke gündemine dair açıklamalarda bulunurken, kongreye TBMM Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti İzmir Milletvekili eski Başbakan Binali Yıldırım, Tekirdağ’ın AK Partili Belediye Başkanları AK Parti İl ve İlçe yöneticileri, partililer, MARTAŞ Limanı Genel Müdürü Orhan Çebi ve vatandaşlar katıldı.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR