Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM“TEKİRDAĞ SIRADAN BİR ŞEHİR DEĞİLDİR”

“TEKİRDAĞ SIRADAN BİR ŞEHİR DEĞİLDİR”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanlığının 1. Olağan kongresi için Tekirdağ’a geldi. Tek adayla girilen kongrede kurucu İl Başkanı Recep Nişancı Gelecek Partisi’nin Tekirdağ İl Başkanı seçildi.

Hürriyet Mahallesinde bulunan bir düğün Salonunda düzenlenen kongrede konuşma gerçekleştiren Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisinin kurulmasında Tekirdağ’ın büyük bir destek verdiğini belirtti.

Gelecek Partisinin kurulmasında özellikle Ahmet Akçay ve Recep Nişancı’nın büyük katkı sunduğunu ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti;” Gelecek partisinin ilk çıktığımız yolda bize destek veren, zeminin oluşmasında önemli katkıda bulunan Ahmet Akçay ve Recep Nişancı’ya teşekkür ederim. Tekirdağ daha parti kurulmadan yanlışlıklar dile getirildiğinde bizi bir ekiple ziyaret ettiler. Bu ekip ruhunu korudu. Tekirdağ’da çok sağlam bir ekip var. Biz bu partiyi kendimiz için değil gelecek nesiller için kuruduk. Onun için adını gelecek koyduk. Gelecek çınar ağacı gibi gölgesinde herkesi barındırır.”

“TEKİRDAĞ TRAKYA’NIN ÖNCÜ ŞEHRİDİR”

Tekirdağ hakkında övgü ile söz eden Davutoğlu;” Tekirdağ’ın tarihte ilklerin adıdır. Tekirdağ ufuktur. Tekirdağ gelecektir. Tekirdağ Anadolu’dan geçişin adıdır. Tekirdağ Eyvallahı Fatih’in durağıdır. Ben kendimi her zaman Tekirdağlı hissettim. Tekirdağlı hissedeceğim. Tekirdağ sıradan bir şehir değildir. İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan bir şehirdir. Tekirdağ Trakya’nın öncü şehirdir. Tekirdağ a öyle bir lojistik tesis yapılabilir ki Dünya’da kritik bir yere gelebilir. Tekirdağ, Anadolu ile Balkanların giriş kapısı olacaktır. Zor zamanda taşın altına elini koyan bir topluluğuz. Bizim için parti kuramaz dediler. Biz kurduk ve konuşmaya devam ediyorlar. Biz Tekirdağ’da 3 Kemaller diyarındayız, buradayız” dedi.

“HEP BİRLİKTE OMUZ OMUZA VERDİK”

Bir çok kesimin Gelecek Partisinin kurulacağına inanmadığını buna rağmen partiyi kurduklarını da ifade den Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;” Zor zamanda ayağa kalkan, zor zamanda konuşan, zor zamanda ülkemiz için elini taşın altına koyan kıymetli bir toplulukla beraberiz. Hatırlarsınız bundan bir yıl önce ne dediler? “Siyasi parti kuramazlar” dediler. Hep birlikte omuz omuza verdik ve kurduk. “Ayakta kalamazlar” dediler. Ayakta kalmak ne kelime her gittiğimiz yerde her geçen gün büyüyen bir heyecanla yürümekle kalmıyor, koşuyoruz. “Teşkilatlanamazlar” dediler, işte Tekirdağ bu iddialara en net ve güçlü cevap” ifadelerine yer verdi.

“KARADENİZ DE BULUNAN DOĞALGAZ HABERİ İNŞALLAH GEÇMİŞTEKİ MÜJDELER GİBİ OLMAZ”

Tekirdağ’ın Türkiye’nin tarımı ve ekonomisinde önemli bir yeri olduğunu da belirten Davutoğlu,” Tekirdağ Türkiye’de hem en üst seviyede tarımın yapıldığı, birçok ürünün yetiştirildiği, ülkemizin gıda sanayinin bel kemiği olan bir şehir. Tarım ürünlerinin işlendiği, farklı sanayi kolları ile üretim sektöründe büyük bir rol oynayan, ürettiğini de limanı aracılığı ile ülkemize ve dünyaya satan bir şehir Tekirdağ. Dolayısıyla, hani liyakat ve ehliyet yoksunları diyor ya ‘Dolar borcunuz mu var’ diye, işte tüm dünya ile ticaret yapan ve dolayısıyla ülkemize dolar kazandırıp dünya ile dolarla ticaret yapan bir şehir Tekirdağ. O yüzden de dövizin, altının inip – çıkmasının, yarını görememenin ne olduğunu da en iyi bilen şehirlerden birindeyiz. Tabii her şeyi bildiğini zannedenler buralara uğramazlar. Geçen haftadan beri Karadeniz de ciddi bir miktarda doğal gaz bulunduğu müjdesi geldi. Gerçi siz bu haberlere alışıksınız. 1957’de yine ekonomik krizin yönetilemez hale geldiği zamanlarda Tekirdağ’da petrol bulundu haberleri gazetelerin manşetlerindeydi. İnşallah bu onlara benzemez. Samimiyetle söylüyorum, çok sevindim ve Rabbime şükrettim. İnşallah buradan ülkemiz için hayırlı bir kapı aralanır diye. İnşallah geçmişteki müjdeler gibi olmaz, bulunan gazın hem çıkarma hem de ekonomik değeri iyidir. Ülkemize ciddi bir katkı sağlar diye mutlu oldum. İnşallah bu sefer ciddi bir şekilde bulunan gazın teknik ve ekonomik yönlerini şeffaf bir şekilde millete, bizlere anlatırlar diye bekledim. Onun için hemen tebrik ve destek mesajı yayınladık. Ülkemize bir nebze katkıda bulunan herkes başımızın tacıdır” dedi.

NİŞANCI;  ”BİRÇOK İLÇEDE TEŞKİLATLANMA ÇALIŞMALARINI TAMAMLADIK”

Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı ise Tekirdağ’da hızlı bir şekilde çalışmalar başladıklarını ifade ederek;” İl binamızı tutuktan sonra Tekirdağ’ın en Büyük ilçesi olan Çorlu’da çalışmalara başladık. Daha sonra ise Merkez Süleymanpaşa İlçesinde teşkilatımızı kurduk. Birçok ilçelerde ise teşkilatlanma çalışmalarını tamamladık” dedi.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR