Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTEKİRDAĞ PTT’DE SKANDALLAR BİTMİYOR

TEKİRDAĞ PTT’DE SKANDALLAR BİTMİYOR

Tekirdağ Posta ve Telgraf Teşkilatı’nda (PTT) personel ve araç eksikliği vatandaşları çileden çıkartıyor. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Hükümet Caddesi’nde bulunan PTT şubesinde kargo bölümünde 1 kişinin çalışması nedeniyle kargo vermek isteyen vatandaşlar her gün uzun kuyruklar beklemek zorunda kalıyor.

PERSONEL YETMİYOR BAŞMÜDÜR GÖRMÜYOR

PTT’de içeride ve dağıtım işinde çalışanlar dahil her birimde personel eksikliği yaşanıyor.  Personel haricinde PTT’de bunca sorunun açığa çıkması ve vatandaşın yoğun tepkisi PTT’de yönetim sıkıntısını ortaya çıkardı. PTT’nin dağıtım bölümünde yönetici kadrosunda sadece 1 müdür ve 1 baş dağtıcı ile Tekirdağlılara hizmet veriyor. Her gün binlerce kargonun geldiği PTT’de ise dağıtıcılar kargoları yetiştirmekte sıkıntı yaşıyor. İnternet alışverişinin her gün arttığı dönemde personel sayısının artması gerekirken, Tekirdağ’da PTT yönetimi personel almak yerine emekli olanların yada işten ayrılanların yerine bile personel almadıkları ortaya çıktı. Her gün binlerce kargonun geldiği Tekirdağ’da sadece 39 dağıtıcının görev alması çalışanları da zor durumda bırakmasına sebep oluyor.

İSTANBUL’DAN 1 AYDA KARGO GELİYOR

Ayrıca vatandaşlarında tepkileri aşırı derecede arttı. İstanbul’dan gelecek kargosunun yaklaşık 1 ayda aldığını söyleyen vatandaşlar “Daha önce PTT gittiğimizde 3 şef, bir baş dağıtıcı bir müdür oluyordu. Şimdi bir baş dağıtıcı bir müdür kaldı. Gelen kargoya göre personel yetersiz. Bunu yetkililer görmüyor mu acaba. Biri de çıkıp buna el atsa artık diye düşünüyoruz. Alt tarafı İstanbul’dan gelecek kargo bir ayda elimize ulaşıyor” diye tepki gösterdiler. Sanki Amerika’dan kargo geliyor” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR