Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTEKİRDAĞ MEYDANI 1928 RUHUNA KAVUŞUYOR

TEKİRDAĞ MEYDANI 1928 RUHUNA KAVUŞUYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren Trakya’nın en büyük meydan projesi çalışmalarında telekom binasının yıkım çalışmalarına başlandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi Projesi kapsamında yürütülen inşaat çalışmalarında Telekom binasının yıkım çalışmalarına başlandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 1928 yılında çekilen bir fotoğraftan yola çıkarak kent merkezinde yaptığı düzenleme ile kentin görüntüsünü değiştirmeye devam ediyor. Son olarak Telekom binasının da yıkımına başlanılarak tarihi yapılar ortaya çıkarıldı. Son olarak Hükümet Caddesi’nde bulunan Halk ve Yapı Kredi Bankalarının olduğu binalarında yıkımının ardından Trakya’nın en büyük meydanı ortaya çıkacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 1928’lerdeki meydanı ortaya çıkarmak için çok büyük kamulaştırmalar, çok büyük çalışmalar gerekti ve uzun süreçler oldu. Çok şükür bugün bir iki uygulamanın dışında meydan ortaya çıkmış oldu” dedi.

SOSYAL DONATILAR OLACAK

Sosyal donatılar olacağını belirten Albayrak, “Süleymanpaşa İlçemizde, Özel Proje Alanı-1 kapsamında Trakya’nın en büyük meydanını oluşturma çalışmalarımızın 3. etabına geldik. Telekom adası’nın kamulaştırılması sonucunda binamızın yıkım işlemlerine başladık. Yıkım ve hafriyat kaldırma çalışmalarının tamamlanmasıyla meydanımız daha da genişleyecek ve sosyal donatılar kazanacaktır. Şehrimize ve siz değerli hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR