Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTEKİRDAĞ MAVİYE DÖNDÜ

TEKİRDAĞ MAVİYE DÖNDÜ

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde aşılama hızla devam ederken, Tekirdağ yüzde 75 oranında 2 doz aşı oranını yakalayarak mavi renge geçtiğini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu.

AŞILAMADA YÜZDE 75’İ GEÇTİ

Tekirdağ en az 2’inci doz aşı olmuş nüfus ortalamasında yüzde 75,2 ile Türkiye’de genelinde mavi kategorideki iller arasında yer aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “Tabloda sık sık endişe verici vaka ve vefat sayıları görüyoruz. Daha iyi durumda olduğumuz dönemler de var. Art arda iniş çıkışlar geliyor. Bu bir kısır döngü mü? Tedbirlerde tekrarlanan yorgunluğa bakılırsa, evet. Ama aşının yakında bu döngüyü kıracağını unutmayın. Toparlanalım! Covid-19’a karşı ikinci doz aşı oranı Tekirdağ’da yüzde 75’i geçti. Böylece MAVİ il sayımız 22’ye ulaştı. Hepimizin lehine sonuçlar için ikinci doz aşı oranında yarışalım” diye konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan’da, vatandaşları aşı olmaya davet etti. Ali Cengiz Kalkan yaptığı açıklamada, “Tekirdağ nihayet 2 doz aşı oranında mavi kategoride yerini almış durumda. İlimiz u eşiğini geçti ve mavi il oldu. Öncelikle il sağlık müdürü olarak çok mutluyum. Başta emeği geçen bütün sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Halkımıza da gösterdikleri duyarlılık ve ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra başından beri uyguladığımız maske ve mesafe kuralını elden bırakmadan Tekirdağ’ımızı ve ülkemizi sağlık alanında layık olduğu noktada inşallah hep birlikte görebileceğiz” ifadelerine yer verdi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR