Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTARTIŞMALARI BİR KENARA BIRAKMALIYIZ!

TARTIŞMALARI BİR KENARA BIRAKMALIYIZ!

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan geçtiğimiz gün, Ankara’da AK Parti Genel Merkezinde ve bakanlıklarda Tekirdağ için görüşmelerde bulundu. Ankara görüşmelerinin ardından Tekirdağ’a dönem İl Başkanı Mestan Özcan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

SIĞ TARTIŞMALARI BİR KENARA BIRAKMALIYIZ!

Tekirdağ’ın önüne hep fırsatlar gelse de sığ bir tartışma içerisinde kaldığının altını çizen AK Parti İl Başkanı Mestan ÖZCAN;  ‘’Bu şehrin yaşayanları olarak artık başımızı yukarı kaldırma zamanı geldi de geçiyor. Son 9 yıldır şehre değer katmak adına siyaset sahnesinde gayret gösteriyorum. İleri Demokrasiyle yönetilen ülkelerde de olduğu gibi ülkelerin de şehirlerinde gelişmesi doğru siyaset ve siyasetçi ile mümkün olabiliyor. Her zaman olduğu gibi her işin başı İNSAN KAYNAĞI. Doğru insanı bulmak ve doğru yerde kullanmak ilimlerin en önemlisi. Doğru insanları siyasete sokmak da çok önemli. Bugün Anadolu’nun gelişmiş şehirlerin kısa geçmiş tarihlerini incelemenizi tavsiye ederim. Şehirlerin gelişmesinde insanların hatta bir insanın nasıl etkili olduğuna şaşıracaksınız. Bugün yerelde ve genelde şehrimiz Tekirdağ’a baktığımızda bir kaç kez fırsat çıkmış olsa da maalesef şehrin Anadolu’nun gelişen şehirleriyle rekabet edebilecek bir ivmeyi hiç bir zaman yakalayamadığını görüyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

GAZİANTEP, KAYSERİ, KONYA GİBİ ŞEHİRLERLE YARIŞMALIYIZ

İl Başkanı ÖZCAN; ‘’Bugün artık Gaziantep ve bu şehrin son 15 yılını inceleme zamanı geldi de geçti. Mesela; Konya, Kayseri, Antalya, Samsun, Malatya. Bu şehirlerimiz, Tekirdağlı hemşerilerimiz tarafından da ilgi görmeyi çok hak ediyor.  Dünyada da yarışan şehirler statüsüne ulaşmalarına ramak kalan bu şehirlerde olan bitenleri anlamak için artık biraz kafa yormak gerekiyor. Ben bu konuda belki biraz hassas davranıyor gibi görünebilirim. Ancak bu hassasiyetin, bir şeyleri kaçırmak, ıskalamak ve sonuçlarından da negatif etkilenme korkusundan olduğunu söylemeliyim. Ömürler geçiyor. Bizden sonra gelecek olan evlatlarımıza güzel bir gelecek hazırlamalı ve bırakmalıyız. İşi sıkı tutmak adına biraz üzerimizdeki külleri savurmalı, şehir olarak kendimize gelmeli ve sığ çekişmelerden kurtulmalıyız.’’ Dedi.

BUGÜN ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ FIRSATLAR VAR

Özellikle bu dönem Tekirdağ’ın Siyasi arenada çok güçlü olduğunu belirten AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan; ‘’Gaziantep şehri BM’nin UNESCO’su tarafından Gastronomi dalında GELECEK VAAD EDEN ŞEHİR statüsüne alındı. Bu özellik Gaziantep’e turizm konusunda büyük etki yarattı.2 milyonun üzerinde yıllık turisti ağırlamaya başlayan Gaziantep’i düşündüğümüzde Potansiyeli çok yüksek olan şehrimiz Tekirdağ ile ilgili heyecanlanmamak mümkün değil. Ayrıca bu dönemde bizi düşünmeye iten heyecanlandıran fırsatlarımız da var. TBMM BAŞKANI sayın Mustafa Şentop ‘un Tekirdağ Milletvekili olması ,Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül gibi tecrübeli milletvekillerimiz ile berabere Siyasi arenadaki gücümüz ortadayken bu avantajı görmezden gelmek de yanlış olur kanaatindeyim. Değerli Milletvekillerimizle çok uyumlu çalışıyoruz. Bu uyumlu çalışmanın sonuçları da çok pozitif olacaktır.’’ İfadelerini kullandı.

GÜNDEMİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ !

Gerek Ülke gündemini gerekse yerel gündemi çok yakından takip ederek çalışmalar yaptıklarının altını çizen İl Başkanı Özcan; ‘’Hemşehrilerimiz bize güvensinler İl Başkanlığımız olarak çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Yine ekibimiz gerçekten de donanımlı arkadaşlardan oluşuyor. Türkiye ve Dünya gündemini çok iyi takip eden bir ekibimiz var. Bakınız Bugün Türkiye’de Dünyayı etkileyen Koronavirüs salgını konuşuluyor. Sağlık Bakanlığımızın etkili süreç Yönetimi sonucu, Türkiye daha az negatif etkilenerek bu süreci atlatacaktır. Biz bulaşmama tedbirleri almak İçin odağımızı bu konuya kanalize ediyoruz ancak bilmemiz gerek bir başka mesele de virüse karşı bağışıklık sistemimizi de güçlendiriyor olmak meselesidir. Hijyenik ortamlarda yemek yemek, sakatat ve et ürünleri ile hazırlanan çorbalar, probiyotik ürünlerin tüketimini hızlandırmak, yoğurt ve türevi ürünlerle besin alımlarımıza dikkat etmek de önemli.’’  Diyerek sözlerini noktaladı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR