Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMTABLETLER KİME DAĞILTILDI?

TABLETLER KİME DAĞILTILDI?

Uzaktan eğitime başlanılmasıyla beraber ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına Milli Eğitim Bakanlığı ve yerel yönetimler tarafından tabletler dağıtıldı. Aydoğdu Mahallesi’nde yaşayan aileler “Bu tabletler bizim çocuklara dağıtılmadıysa kime dağıtıldı?” diye isyan etti.

“İNSANA GÜVENDİK YOLDA KALDIK”

Milli Eğitim Bakanlığı, Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası, Tekirdağ Ticaret Borsası ve hayırseverler tarafından, EBA’dan verilen eğitimleri takip edebilmeleri için Tekirdağ’da ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştirilmişti. Tabletlerin dağıtımı sonrası özellikle ekonomik olarak sıkıntı yaşayan Aydoğdu Mahallesi’nde yaşayan aileler tabletler Aydoğdu Mahallesi öğrencilerine dağıtılmadıysa kimlere dağıtıldı?” dedi. Berkant Karadeniz isimli vatandaş, “Bazen bende şaşırıyorum ben Aydoğdu Mahallesi’nde mi yoksa Hürriyet Mahallesi’nde mi  oturuyorum? Kendimde şaşırıyorum.  Devlet eğitim için tablet dağıtıyor. Aydoğdu mahallesi elit, eğitim seviyesi yüksek bir bölge mahalle galiba. Aydoğdu mahallesinde öğrencilere tablet verilmiyor. Sonrada sizlerin eğitim seviyesi düşük diyorlar. Güzel bir söz var Allah’a inanırsan yol alırsın insana güvenirsen yolda kalırsın” dedi.

“BAKANLIK TABLETLERİ AYDOĞDU’YA DAĞITILDI”

Konuyla ilgili Tekirdağ İl Milli Eğitim’den aldığımız bilgilere göre şu ifadelere yer verildi. “Milli Eğitim olarak okullarda derslere giremeyen ve başarı durumuna göre isim listeleri alındı. Daha sonra bu talep edilen rakamlar Vakıf Müdürlüğü’ne gönderildi. Daha sonra bu öğrenciler gerçekten ihtiyaç sahibi mi diye sorgulandı. Sonraki süreçte de bir komisyon kurarak 5,6,7. Sınıf öğrencilerine bu tabletlerin dağıtımı sağlandı. Aydoğdu Mahallesi’ne de tablet dağıtımı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen tabletlerin büyük bir oranı Aydoğdu Mahallesi’ne dağıtıldı. Orada yaşayan çocuklar kesinlikle ihmal edilmedi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen tabletler zaten isme göre geldi. Onlar gelir durumuna göre belirlenip gönderildi ve dağıtımı yapıldı. Aydoğdu, 13 Kasım, İnönü, Fevzi Çakmak okullarında ihtiyaç sahibi çocuklara tabletler dağıtıldı” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR